Galeria Łódzka

Należącą do ECE Projektmanagement Polska Galerię Łódzką czeka rozbudowa. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet po rozbudowie obiekt pozyska m.in. wszystkie marki należące do Grupy Inditex.

– Zamierzamy docelowo powiększyć Galerię Łódzką o 11 tys. mkw. Rozbudowę planujemy na trzech kondygnacjach. Na dodatkowej powierzchni znajdzie się blisko 100 sklepów. Do grona naszych największych najemców dołączy min. Mega Smyk, który zajmie 2 tys. mkw. powierzchni oraz wszystkie marki z grupy Inditex (w tym Zara, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Massimo Dutti, Oysho) – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Rafał Pruba, dyrektor Działu Wynajmu ECE Polska, firmy zarządzającej obiektem.

Wśród nowych salonów, jak poinformował inwestor, znajdą się również sklepy modowe z segmentu premium.

– Równocześnie prowadzimy też rozmowy z sieciami zainteresowanymi lokalami o większej powierzchni – dodaje Pruba.

Galeria Łódzka to istniejące od 2002 roku centrum handlowe o powierzchni handlowej 45 tys. mkw. Na jej trzech kondygnacjach mieści się 160 sklepów, butików, kawiarni i restauracji. Połączony z pasażem 4-poziomowy, zadaszony parking może pomieścić 1,4 tys. samochodów.

Galeria jest zlokalizowana przy sześciopasmowej arterii miasta – Alei Piłsudskiego i w bezpośrednim sąsiedztwie najsłynniejszej ulicy Łodzi – ulicy Piotrkowskiej.

Obiekt należy do ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. Spółka specjalizuje się w inwestycjach w śródmiejskie galerie handlowe. Buduje również obiekty wielofunkcyjne, biurowe, transportowe i specjalnego zastosowania. ECE działa w Europie od 40 lat natomiast w Polsce już ponad 10 lat.

Więcej o galerii i jej rozbudowie podczas Shopping Center Forum.