Wizualizacja projektu Nowy Sezam

Spółka BBI Development dysponuje już pozwoleniem na rozpoczęcie prac rozbiórkowych mieszczącego się u zbiegu ulicy Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie budynku WSS Społem Sezam. W miejscu domu handlowego Sezam powstanie wielofunkcyjny kompleks z częścią handlową Nowy Sezam.

Pierwszy etap prac dotyczy rozbiórki części podziemnej inwestycji w którym znajdował się klub Underground. W następnym etapie prowadzone będą prace rozbiórkowe samego budynku.

Nowy Sezam będzie składał się z 10 kondygnacji naziemnych i trzech podziemnych. Dwa najniższe piętra zostaną przeznaczone na parking mieszczący 106 miejsc. Obiekt będzie dysponował  13,5 tys. mkw. powierzchni usługowo-biurowej. Budynek zaprojektowała pracownia Juvenes. Projekt realizowany będzie wspólnie ze spółdzielnią Społem Śródmieście.

BBI Development NFI SA jest polską spółką publiczną, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. BBI Development buduje w Warszawie m.in obiekty z powierzchniami handlowymi: Plac Unii oraz Centrum Praskie Koneser.