CH Galaxy
CH Galaxy

Szczecin – stolica województwa zachodniopomorskiego jest podobnie jak Warszawa miastem z wysoką siłą nabywczą i z najmniejszym nasyceniem powierzchnią centrów handlowych w kraju.

Obecnie poziom nasycenia tego rodzaju powierzchnią  wynosi 465,6 mkw. GLA/1 000 osób. W Szczecinie obecnie planowana jest tylko jedna inwestycja handlowa na zaawansowanym etapie rozwoju.

Marcredo Center Szczecin będzie retail parkiem o powierzchni najmu około 10,2 tys. mkw. Obiekt będzie mieścił się przy ulicy Struga – jednej z najbardziej uczęszczanych dróg wjazdowych do Szczecina. W okolicy znajduje się największe skupisko osiedli mieszkaniowych w mieście. W marcredo znajdą się sklepy wielkopowierzchniowe znanych polskich i zagranicznych marek z asortymentem uzupełniającym ofertę okolicznych centrów handlowych. Dla klientów dostępne będzie nie mniej niż 400 miejsc parkingowych. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na grudzień 2013.

Województwo zachodniopomorskie doczekało się swojego pierwszego centrum wyprzedażowego w listopadzie 2012 roku. Otwarcie Outlet Park Szczecin przez firmę Echo Investment, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców aglomeracji szczecińskiej. W ciągu trzech pierwszych dni obiekt odwiedziło 80 tys. klientów. Dodatkowym atutem inwestycji jest 7-salowe kino Helios i regularna część obiektu, w której mieści się Smyk Megastore i supermarket Piotr i Paweł. W strefie outletowej obiektu dostępne są produkty najbardziej popularnych marek. Inwestor zapowiedział, że najwcześniej rok po zakończeniu pierwszego etapu budowy, rozpoczną się prace związane z drugą fazą, w której powstanie około 60 kolejnych sklepów.

Najchętniej odwiedzanym przez klientów w Szczecinie jest również zrealizowane i zarządzane przez Echo Investment centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy w Szczecinie. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem CH Galaxy to 42 tys. mkw. W Galaxy klienci mogą korzystać z oferty 170 sklepów różnych branż, kina i hipermarketu Real.

Ponadto w Szczecinie działają m.in. CH Atrium Molo, które jest dwupoziomowym centrum handlowym, zlokalizowanym przy ul. Mieszka I, w dzielnicy Pomorzany czy Galeria Kaskada, położona przy Al. Niepodległości.

Na rynku koszalińskim dominują dwa centra handlowe Atrium Koszalin oraz Galeria Emka.

LCP Properties, inwestor działającej od dziesięciu lat w koszalińskiej Galerii EMKA poinformował, że centrum zwiększy swoją powierzchnię o połowę. Po zakończeniu rozbudowy, planowanej na trzeci kwartał 2014 roku, centrum powiększy powierzchnię najmu do 30 tys. mkw. i będzie mieściło 120 sklepów oraz szeroki wybór restauracji i kawiarni.

Największym obiektem handlowym w Koszalinie jest Atrium Koszalin oferujący 128 sklepów i punktów usługowych na powierzchni ponad 55 tys. mkw.