Centrum handlowe
Centrum handlowe

Fundusz inwestycyjny Charter Hall Retail REIT zawarł warunkową umowę sprzedaży 5 centrów handlowych w Polsce o łącznej wartość 174,5 mln euro. Do firmy należą Arena w Gliwicach, Borek we Wrocławiu, Dąbrówka w Katowicach, Turzyn w Szczecinie, a także Zakopianka w Krakowie.

Charter Hall Retail REIT w wyniku realizacji transakcji osiągnie przychody w kwocie około 60 mln dolarów australijskich netto. Spółka sprzedaje aktywa o 4,6 proc. poniżej ich wartości księgowej przedstawionej w 2012 roku.

Pochodzący z Australii fundusz inwestycyjny zawarł umowę sprzedaży z Tristan Capital Partners. Wiadomo, że powinna być ona sfinalizowana do 30 września.

Centrum handlowe Turzyn, działa od listopada 2001 roku i jest jednym z największych kompleksów handlowych tego typu w Szczecinie i regionie. Obiekt ma 63 tys. mkw. pow. całkowitej i dysponuje 30 tys. mkw. pow. najmu. Centrum posiada parking na 800 miejsc.

Arena w Gliwicach dysponuje łączną powierzchnią handlową 36 tys. mkw. (GLA)., a powierzchnia całkowita wynosi 42 tys. mkw. (GBA) . Obiekt posiada strukturę tradycyjnego centrum handlowego z silnymi sklepami-kotwicami (Carrefour i Leroy Merlin) oraz galerią handlową licząca 75 sklepów, w tym 7 tzw. średnich powierzchni specjalistycznych ( m.in. sklep ze sprzętem RTV/AGD i sklep z artykułami dla dzieci) oraz 3 restauracje i kawiarnie.