Galeria Veneda
Galeria Veneda

Spółka Echo Investment konsekwentnie realizuje swoje ambitne plany w sektorze retail. W ostatnim czasie deweloper otworzył trzy duże regionalne centra handlowe, trwa realizacja kolejnych projektów w Polsce i za granicą.

Końcówka ubiegłego roku była dla Echo bardzo pracowita. W listopadzie miały miejsca dwa duże otwarcia – 7 listopada w Szczecinie rozpoczął działalność Outlet Park Szczecin. To największe centrum wyprzedażowe w regionie zachodniopomorskim, które dysponuje także częścią rozrywkową (7-salowe kino Helios). Oprócz 70 sklepów outletowych, klienci mają również do dyspozycji supermarket Piotr i Paweł, Smyk Megastore i strefę gastronomiczną. Powierzchnia wynajmowalna Outlet Park Szczecin to 24 tys. mkw., powierzchnia całkowita to 30,2 tys. mkw. Klienci mają do dyspozycji 1400 miejsc parkingowych. Obecnie deweloper przygotowuje się do realizacji II fazy inwestycji, w ramach której powstanie 60 nowych sklepów outletowych.

Również w listopadzie, Echo otworzyło Galerię Olimpia w Bełchatowie. Obiekt wraz z sąsiadującym CH Echo tworzy funkcjonalnie powiązany kompleks handlowo-usługowy o łącznej powierzchni najmu 32,9 tys. mkw. Znajdują się w nim dwa hipermarkety spożywcze: Tesco i Carrefour oraz market budowlany Nomi. Oferta Galerii Olimpia to 85 sklepów. W ciągu pięciu miesięcy działalności klienci odwiedzili obiekt aż 1 155 000 razy.

W marcu tego roku, Echo Investment zrealizowało kolejne otwarcie – tym razem zakończono realizację centrum handlowego Galeria Veneda w Łomży. Veneda zlokalizowana jest u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Obiekt dysponuje całkowitą powierzchnią 40 tys. mkw. z czego prawie 16 tys. mkw. przeznaczono pod wynajem. Zakupy można robić m.in. w hipermarkecie Tesco Extra, sklepach RTV Euro AGD, Reserved, House, Cropp Town, Mohito, Sinsay, CCC, Rossmann, Orsay, Deichmann, Martes Sport, Kari, Cliff Sport, Apart, 4F i Zabawkowy Raj. Klienci mają do dyspozycji parking oferujący 600 miejsc postojowych. Już pierwszy weekend pokazał, że oferta nowego obiektu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Łomży i regionu. Od 7 marca do 10 marca, w Venedzie wystawiono blisko 94 tys. paragonów. Rekordowe zakupy miały miejsce w hipermarkecie Tesco Extra, gdzie wydano 26 660 paragonów.

Obecnie trwa realizacja dwóch kolejnych projektów – Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze i Galerii Amber w Kaliszu. W czerwcu br. spółka Echo Investment rozpoczęła prace budowlane związane z realizacją Galerii Sudeckiej. Projekt obejmuje przebudowę i rozbudowę istniejącego od blisko 13 lat Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II.

– Za nami wmurowanie kamienia węgielnego, modernizacja części istniejącej i otwarcie hipermarketu Real. Obecne prace rozbiórkowe to początek procesu budowy Galerii Sudeckiej. Najpierw powstanie galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz pierwsze w mieście 7-salowe kino Helios. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie budowa retail parku, w ramach którego powstanie między innymi wielkopowierzchniowy sklep DIY – mówi Marcin Materny, dyrektor sprzedaży w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

W projekcie Galerii Sudeckiej inwestor przewidział 45 tys. mkw. powierzchni handlowej. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ponad 1800 miejsc parkingowych. Wśród najemców Galerii Sudeckiej znajdą się między innymi sklepy z Grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay) dla których przeznaczono powierzchnię 3500 kwadratowych, a także GoSport, który dysponował będzie sklepem o powierzchni 1350 mkw.

Realizacja Galerii Amber w Kaliszu odbywa się zgodnie z harmonogramem. Otwarcie zaplanowano na wiosnę 2014 roku. 25 kwietnia odbyła się uroczystość zawieszenia „wiechy” na konstrukcji tego obiektu. Poziom komercjalizacji Galerii Amber wynosi 75 proc. Podpisano już umowy z kluczowymi najemcami: hipermarketem E.Leclerc, kinem Helios, H&M, C&A, New Yorker, RTV Euro AGD, Reserved, House, Deichmann, Mohito, Cropp Town, Sinsay, Matras, CCC, Rossmann, 4F, Adidas, Reebok, Nike, Puma, Lee Wrangler.

Spółka Echo Investment przygotowuje się również do realizacji pierwszego projektu zagranicznego – centrum Korona w rumuńskim Braszowie. Korona to nowoczesne, wielofunkcjonalne centrum handlowo-rozrywkowe. W pierwszej fazie realizacji projektu przewidziano zbudowanie około 35 tys. mkw. z przeznaczeniem na hipermarket Carrefour, sklepy i punkty usługowe, restaurację, strefę rozrywkową z 7-salowym kinem. Kolejny etap to dodatkowe 10 tys. mkw. powierzchni handlowej. Zmotoryzowani klienci Korony będą mieli do dyspozycji minimum 1400 miejsc parkingowych. Budowa centrum ma się rozpocząć w II połowie 2013 roku, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.