Białystok
Białystok

Spółka Warimpex nie wybuduje Centrum Handlowego Galaxy Plaza w Białymstoku – podała gazeta.pl. O wycofaniu się firmy z tej inwestycji portal Retailnet informował już w grudniu 2012 roku. Wówczas przedstawiciele Warimpexu zaczęli poszukiwać określonego typu nabywcy, specjalizującego się w centrach handlowych. Sprzedaż dotyczy całego konceptu wraz z projektem.

Przypomnijmy, w czerwcu 2012 roku Andrzej Michel, członek zarządu Kopernik Development sp. z o.o., informował portal Retailnet.pl, że na początku lipca 2012 zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę centrum handlowego w Białymstoku. Prace budowlane związane z galerią miały rozpocząć się w 2012 roku, a zakończyć w 2013. Jednak deweloper przez dłuży czas nie otrzymywał wymaganych pozwoleń m.in. decyzji środowiskowej.

Spółka Kopernik Development jest częścią austriackiego koncernu Warimpex Finanz und Beteiligungs AG.

Galeria miała mieścić się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino i zajmować 45 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Projekt kompleksu zakładał powstanie przestrzeni handlowej z 80 butikami, części biurowej, hotelu  oraz parkingu na 700 samochodów. Teren na którym miała powstać galeria usytułowany jest tuż przy węźle komunikacyjnym – głównym dworcu PKS.

Warimpex Finanz und Beteiligungs AG, z siedzibą główną w Wiedniu jest spółką zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, głównie skupioną na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Warimpex prowadzi inwestycje w Czechach, Polsce i na Węgrzech, w Rumunii, Francji, Niemczech i Rosji. Firma może pochwalić się realizacją m.in. takich projektów, jak: Andel’s Hotel w Krakowie i Łodzi, hotel Chopin w Krakowie, hotel Jan III Sobieski i Intercontinental w Warszawie oraz kompleksu Parkur Tower w Warszawie. W Petersburgu realizuje kompleks hotelowy Airportcity Crowne Plaza.