Galeria Wilanów
Galeria Wilanów

Spółka Globe Trade Centre, inwestor Galerii Wilanów planuje wkrótce złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.

Aktualnie spółka pracuje nad projektem mającej powstać w warszawskiej dzielnicy Wilanów galerii handlowej.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet GTC zamierza złożyć wniosek o pozwolenie na budowę na przełomie II i III kwartału tego roku. Po uzyskaniu pozwolenia realizacja inwestycji zajmie od 18 do 20 miesięcy. Jak poinformowali przedstawiciele spółki, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwszy etap budowy zostanie zakończony do końca 2015 roku.

W pierwszej fazie budowy Galerii Wilanów powstanie 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. W kolejnym etapie obiekt zyska dodatkowe 16,5 tys. mkw. Docelowo w Galerii Wilanów znajdzie się około 200 lokali handlowych. Za wynajem powierzchni handlowej będzie odpowiedzialny Jones Lang LaSalle oraz inwestor.

Koszt inwestycji w Wilanowie szacuje się na 160 mln euro. Projekt Galerii Wilanów opracowało biuro architektoniczne APA Wojciechowski sp. z o.o.

Oprócz kompleksu w Wilanowie, GTC zamierza też budować centrum handlowo-rozrywkowe w północnej części Warszawy, na 4,9 hektarowej działce położonej w dzielnicy Białołęka.

Firma GTC obecnie aktywnie działa w Polsce,  na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. Dotychczas spółka wybudowała nieruchomości komercyjne o powierzchni ok. 930 tys. mkw.