Sukcesja
Sukcesja

W łódzkim Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja pojawią się: spółka Mount Blanc, właściciel popularnej sieci pijalni czekolady i kawy, Cefarm Warszawa SA oraz znany dystrybutor farmaceutyków. Otwarte zostaną także: salon biura podróży Itaka (40 mkw.) oraz sieci Orange (80 mkw.)

Pierwsza w Łodzi Pijalnia Czekolady i Kawy Mount Blanc (118 metrów kwadratowych powierzchni) wzbogaci ofertę na parterze galerii handlowej Sukcesji. Marka jest obecna na polskim rynku od 2006 roku, przede wszystkim w dobrze prosperujących centrach handlowych, a także przy głównych ulicach dużych miast, promenadach i w rynkach. Jej lokale słyną z oryginalnej, belgijskiej czekolady, serwowanej na wiele sposobów. – Do tej pory mieszkańcy Łodzi nie mieli możliwości poznania naszych produktów, ponieważ najbliższa Pijalnia Czekolady i Kawy Mount Blanc znajduje w Warszawie – mówi Michał Piasecki, pełnomocnik zarządu Mount Blanc.

– Zależało nam na znalezieniu ciekawej lokalizacji w środkowej Polsce, która jednocześnie spełniałaby nasze kryteria, a Sukcesja to centrum handlowo -rozrywkowe odpowiadające obecnie panującym trendom, miejsce zakupów i spędzania wolnego czasu – w kinie czy na siłowni. Takich właśnie miejsc poszukujemy, więc gdy tylko pojawiła się możliwość otwarcia pijalni w Sukcesji, podjęliśmy taką decyzję – dodaje Michał Piasecki.

Apteka o powierzchni 160 mkw. również zostanie usytuowana na parterze. Cefarm Warszawa SA należy do Grupy Kapitałowej Farmacol SA, wiodącego dystrybutora farmaceutycznego w Polsce, notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych.

W czerwcu, jak już informowaliśmy, do grona najemców Sukcesji dołączył ponadto operator spożywczy – siec Piotr i Paweł oraz spółka Eurotel, która uruchomi w łódzkim kompleksie salon iDream z produktami marki Apple.

Komercjalizację Sukcesji prowadzą zespoły Savills i Fabryki Biznesu. W obiekcie znajdzie się około 170 sklepów i punktów usługowych. Wśród najemców są m.in.: Helios SA, Rossmann, LPP SA (salony Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay), Pure Health & Fitness, LPP TEX SA (sklep Home & You), Top Secret, a także Lodziarnie Firmowe Grycan, firma Ania Kruk i Cukiernia Sowa. W strefie rozrywkowo-rekreacyjnej pojawią się dziewięciosalowe kino, klub Pure Jatomi Fitness, park rozrywki, ścianka wspinaczkowa i plac zabaw z możliwością zostawienia dzieci po opieką). Toczą się negocjacje z kolejnymi sieciami handlowymi.

Na placu budowy trwają intensywne prace. W maju gotowa była ława fundamentowa, w następnych miesiącach mają powstać ściany i stropy poszczególnych kondygnacji, w grudniu obiekt znajdzie się pod dachem, a na sezon zimowy 2013/2014 zaplanowane są prace wewnątrz. Kompleks ruszy jesienią przyszłego roku. Sukcesja będzie pierwszym w regionie obiektem budowanym , funkcjonującym według najnowszych standardów międzynarodowego certyfikatu BREEAM. Powierzchnia użytkowa zajmie ponad 120 tys. metrów kwadratowych, powierzchnia najmu około 51 tys. mkw. Obiekt powstanie na działce liczącej 3,2 ha. Strefę zasięgu zamieszkuje około 900 tys. osób.

Więcej o projekcie podczas Shopping Center Forum