Gorzów Wielkopolski
Gorzów Wielkopolski

Po raz czwarty Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego wystawi na sprzedaż tereny o łącznej wielkości około 25 ha, znajdujące się w sąsiedztwie ulic Silwanowskiej i Jedwabniczej. Przetarg ma odbyć się 29 sierpnia 2013 roku.

Działki zlokalizowane są przy wyjeździe z miasta na Gdańsk. Nieruchomość, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest niezabudowana i przeznaczona pod usługi komercyjne, w tym obiekty usługowe handlu wielkopowierzchniowego, obiekty produkcyjne, składy i magazyny.

Cena wywoławcza, za którą Urząd Miasta wystawi teren na sprzedaż to około 28,5 mln zł netto. Jest to kwota blisko o połowę niższa niż w poprzednich przetargach,  w trakcie których nie udało się pozyskać nabywcy.

Przypomnijmy, nasycenie powierzchnią handlową w Gorzowie Wielkopolskim kształtuje się na poziomie 700 mkw. na 1 tys. mieszkańców. W mieście funkcjonuje od 2012 roku Centrum Handlowo-Rozrywkowe NoVa Park o powierzchni 75 tys. mkw. powierzchni całkowitej i 32,4 tys. mkw. powierzchni GLA. W regionie ( województwo lubuskie) poza będącym w trakcie realizacji parkiem handlowym w Nowej Soli nie powstają inne obiekty handlowe.