Sklep zoologiczny
Sklep zoologiczny

Zarząd spółki ZOO Centrum SA złożył wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki.

Jak już informowaliśmy w kwietniu 2013 roku, spółka podjęła decyzję o likwidacji placówek w Galerii Nad Jeziorem w Koninie, w Galerii Piastów w Legnicy oraz w Galerii NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim. Wówczas decyzję podjęto na skutek zadłużenia placówek.

W uzasadnieniu wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej podano z kolei, że powodem jest niewypłacalność spółki, która wynika głównie z pogarszającej się sytuacji makroekonomicznej.

– W ostatnich miesiącach nastąpił znaczący spadek rentowności placówek handlowych prowadzonych przez spółkę. Jednocześnie podjęte przez zarząd działania naprawcze nie przyniosły pożądanych wyników. Mając powyższe na uwadze, zdaniem zarządu spółki, ogłoszenie upadłości spółki obejmującej likwidację jej majątku daje możliwość zaspokojenia wierzycieli w największym stopniu – czytamy w komunikacie.

ZOO Centrum to sieć sklepów zoologicznych działająca na rynku od 2001 roku. W ramach sieci działało łącznie 10 sklepów ZOO Centrum – 3 we Wrocławiu ( Park Handlowy Bielany, Magnolia Park, Sklep Wędkarski), 3 w Poznaniu ( CH M1, Tesco i CH Franowo), 2 w Lublinie ( Cuprum Arena i CH Real), a także w Galerii Gniezno w Gnieźnie.