Wizualizacja CH Ogrody
Wizualizacja CH Ogrody

CBRE Global Investors, inwestor CH Ogrody w Elblągu oficjalnie rozpoczął rozbudowę obiektu.

Rozbudowa i modernizacja Ogrodów do standardu nowoczesnego obiektu wielofunkcyjnego ma na celu zmienienie  go w centrum pobytowe, co wiąże się m.in. z wzbogaceniem oferty rozrywkowej, np. poprzez otwarcie wielosalowego kina.

Powierzchnia najmu zmodernizowanych i powiększonych Ogrodów wyniesie ok. 40 tys. mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych, czyli o 75 więcej niż dzisiaj. Obecny otwarty parking naziemny zostanie zabudowany i zastąpiony parkingiem 3-poziomowym na ok. 1 tys. miejsc.

Inwestorem projektu jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

CBRE Global Investors, część grupy CBRE, jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94,8 mld USD. W Polsce CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE. Są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars, Sawa, Junior, Złote Tarasy w Warszawie.

Acteeum Central Europe sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współinwestor budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu, jak również Project Manager rozbudowy oraz modernizacji dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej (inwestycja zrealizowana) oraz Ogrody w Elblągu.

Projekt będzie prezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum na stoisku 1,4.