Wizualizacja Galerii Galena

Spółka P.A. Nova złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Galena w Jaworznie. Inwestor poinformował portal Retailnet, że jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia, a procedura powinna zakończyć się do końca roku.

Ponadto P.A. Nova prowadzi rozmowy z kluczowymi najemcami – operatorem spożywczym, kinem, sklepem DIY i najemcami wielkopowierzchniowych sklepów modowych. Wiele sklepów ma już przypisane lokalizacje.

Galeria Galena powstanie w śródmieściu Jaworzna, na działce o powierzchni 6,1 ha. Obiekt będzie położony naprzeciwko Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Rzemieślniczej. Dwukondygnacyjna galeria o łącznej powierzchni najmu blisko 42 tys. mkw. pomieści około 130 sklepów i punktów usługowych. W obiekcie dostępny będzie również podziemny parking na około 900 samochodów. Planowany termin otwarcia Galerii Galena to 2015 rok.

P.A. Nova  jest inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii Galena w Jaworznie. Firma  oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe. Są to galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców: w Przemyślu, Kędzierzynie Koźlu, Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.

Inwestycje P.A. Nova zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum, które odbędzie się w dniach 18-19 września w Warszawie.