Park Handlowy Grudziądz
Park Handlowy Grudziądz

Zgodnie z założeniami Rank Progress SA otworzył 28 czerwca 2013 roku park handlowy w Grudziądzu.

– Inwestycja, będąca uzupełnieniem już istniejącego tam centrum, na terenie którego znajdują się markety Praktiker i Carrefour, zajmuje powierzchnię 5,5 tys. mkw. – mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress SA. – Mam nadzieję, że proponowana przez nas oferta spotka się z uznaniem klientów – dodaje.

Wśród najważniejszych najemców parku handlowego znajdują się – Media Expert (ponad 1,4 tys. mkw.), Jysk (1070 mkw.) oraz Rossmann (407mkw.). Otwarcie marketu spożywczego Marcpol (1,8 tys. mkw.), zaplanowane jest na lato tego roku.

Przypomnijmy, do końca 2015 roku spółka Rank Progress zamierza zbudować 10 centrów handlowych o łącznej powierzchni blisko 340 tys. mkw. Obecnie w trakcie realizacji są inwestycje w Pile, Chojnicach, Mielcu, Olsztynie i Krośnie. Łączna wartość 10 obecnie powstających obiektów to, jak poinformowano, 1 mld 266 mln zł.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 – 2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, m.in. wielkopowierzchniowe centra handlowe, w tym wybudował 3 własne galerie handlowe – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy oraz 4 sprzedane już obiekty w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu.