Galeria Złote Tarasy w Warszawie

Rada Miasta Warszawy wyraziła zgodę na sprzedaż udziałów w centrum handlowym Złote Tarasy. Za 23 proc. udziałów w firmie Złote Tarasy  sp. z o.o. do budżetu miasta wpłynie ponad 217 mln zł.

O podpisaniu umowy sprzedaży poinformowała dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz. Warszawa sprzedała 23,15 proc. udziałów w firmie Złote Tarasy sp. z o.o.

Przypomnijmy, w zeszłym roku ING Real Estate Development sprzedał udziały w spółce będącej właścicielem warszawskiego centrum handlowego Złote Tarasy. 77 procent udziałów sprzedano za 475 mln euro funduszowi zarządzanemu przez AXA Real Estate i CBRE Property Fund Central Europe LP (fundusz zarządzany przez CBRE Global Investors). Udziałowcem funduszu jest firma Unibail-Rodamco.

Wielofunkcyjne centrum Złote Tarasy w Warszawie zlokalizowane jest na ponad 3 ha działce między Dworcem Centralnym a ul. Złotą. Kompleks ma powierzchnię 225 tys. mkw. Łączy powierzchnie biurowe, galerie handlowe i część rozrywkową. W części handlowej Złotych Tarasów znajduje się ponad 200 sklepów polskich i zagranicznych marek, w tym debiutujących na lokalnym rynku. Znakiem rozpoznawczym kompleksu jest unikalna architektura. Blisko 5 tysięcy szklanych trójkątów w pofalowanej siatce ze stali tworzy nad centralną częścią obiektu przezroczystą kopułę o powierzchni ponad 1 ha. Obiekt działa od 2007 roku.