CH Alfa
CH Alfa

Grupa Inditex i Centrum Handlowe Alfa sfinalizowały umowę najmu lokalu o powierzchni 600 mkw., w którym powstanie pierwszy w Olsztynie salon marki Bershka. Otwarcie sklepu zaplanowano na wrzesień 2013 roku.

Bershka będzie drugą po Stradivariusie marką Inditex obecną w olsztyńskiej Alfie. Prace przygotowawcze do przyjęcia nowego najemcy ruszyły już w kwietniu tego roku, kiedy to rozpoczęła się zabudowa zadaszonego placu przed zachodnim wejściem do centrum. W tym właśnie miejscu powstanie salon Bershki.

– Sfinalizowanie umowy z Bershką to jeden z ostatnich kroków obecnie realizowanego planu rozbudowy i modernizacji Centrum Handlowego Alfa na ten rok. Bershka to jedna z marek, dla której Olsztynianie jeździli na zakupy np. do Trójmiasta. Wykazały to wyniki przeprowadzonych przez nas badań, zatem ogromnie się cieszymy, że to właśnie my możemy wprowadzić ją do Olsztyna jako pierwsi – mówi Katarzyna Tondel-Jędrzejczak z Balmain Asset Management.

Przekazanie nowego salonu Grupie Inditex do rozpoczęcia ostatecznego wykończenia sklepu zgodnie z identyfikacją wizualną marki Bershka nastąpi w połowie lipca tego roku.

Od ponad dwóch miesięcy na terenie olsztyńskiej Alfy prowadzone są prace remontowe. Modernizowane są pasaże, na których wymieniane są sufity, oświetlenie i meble. Metamorfozę przechodzą również główne atrium oraz wejścia do centrum. Zaawansowane prace remontowe trwają też na parkingu gdzie wymieniana jest nawierzchnia. W najbliższym czasie w Alfie pojawi się również nowe oznakowanie.

Wzbogacana jest także oferta centrum. Oprócz niedawno otwartego pierwszego w Olsztynie salonu Sinsay i powiększonego salonu Mohito, 19 czerwca w Alfie powstał również salon marki Tatuum. Trwają jednocześnie przygotowania do otwarcia delikatesów Alma, które zaplanowane jest na 17 lipca.

CH Alfa powstawało w dwóch etapach – pierwsza część obiektu została oddana do użytku w 2005 roku, druga, w 2009. W skład centrum wchodzi 98 sklepów między innymi takich marek jak: H&M, Stradivarius, Sinsay, Mohito, KappAhl, Rossmann, Empik, Smyk, Nike, CCC, Reserved, Home & You, Douglas i New Yorker. Na terenie centrum znajduje się także 8-salowe kino Helios. W 2012 roku CH Alfa zostało kupione przez fundusz inwestycyjny zarządzany przez Rockspring Property Investment Managers z siedzibą w Londynie.

Projekt zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum na stoisku Balmain Asset Management – 4.12.