Wizualizacja Supersamu
Wizualizacja Supersamu

Ruszają prace związane z budową katowickiego Supersamu. Pierwszym etapem będzie rozbiórka starej hali, która właśnie się rozpoczyna.

Nowy Supersam ma powstać na miejscu dawnej hali targowej, która znajduje się w sąsiedztwie dworca PKS, przy węźle komunikacyjnym przy ul. Skargi w Katowicach. Jej wyburzanie potrwa do września. Termin rozpoczęcia prac, a w szczególności rozbiórki, został wyznaczony tak, aby był w jak najmniejszym stopniu odczuwalny dla mieszkańców Katowic.

– Do końca sierpnia wykonamy część robót związanych z wyburzeniem, w tym przede wszystkim wywieziemy z placu budowy gruz i inne pozostałości po starej hali. Historyczne elementy hali zostaną poddane renowacji i będą przechowywane do czasu rozpoczęcia prac nad nowym obiektem. We wrześniu, gdy tradycyjnie wzrośnie liczba osób przemieszczających się w okolicach przyszłego Supersamu, trwać już będzie właściwa budowa –- powiedział Michał Świerczyński, Venture Partner, Head of Retail w Griffin Group, do której należy Supersam oraz m.in. DH Renoma we Wrocławiu i projekt odbudowy Hali Koszyki w Warszawie.

Nowy Supersam oferować będzie blisko 21 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej na pięciu kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Na trzech kondygnacjach handlowych pojawi się ponad 100 sklepów i punktów usługowych, natomiast poziom drugiego piętra przeznaczony zostanie na kino, punkty gastronomiczne i rekreacyjne oraz centrum fitness. 400 miejsc parkingowych powstanie na ostatnich kondygnacjach zwieńczających nowy budynek Supersamu. Projekt wynajęty jest już prawie w 70 proc.

Generalnym wykonawcą projektu na zlecenie Griffin Group jest firma Hochtief, a firmą zarządzającą – Centrum Development & Investments. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na wrzesień 2015 r.