Paul Cawood, dyrektor ds. najmu
Paul Cawood, dyrektor ds. najmu

Balmain Asset Management zarządza obecnie w Polsce aktywami kilkunastu centrów handlowych, zarówno własnych, jak i będących w posiadaniu zagranicznych inwestorów, o łącznej wartości około 500 milionów euro.

– Shopping Centre Forum jest jednym z najważniejszych  wydarzeń w branży nieruchomości komercyjnych w Polsce, dlatego zawsze braliśmy w nim udział, choć dotąd w charakterze zwiedzających. Doszliśmy jednak do momentu, w którym ze względu na rosnącą skalę naszego biznesu w Polsce, musimy bardziej zaznaczyć swoją obecność na targach SCF. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się w tym roku przyjąć rolę wystawcy. Na naszym własnym stanowisku targowym będzie nam łatwiej porozumieć się z pozostałymi uczestnikami Forum – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Paul Cawood, dyrektor ds. najmu, Balmain Asset Management.

– Ponieważ wiele z naszych centrów przechodzi obecnie proces modernizacji i rozbudowy będziemy  mieli wiele do zaprezentowania. Shopping Centre Forum to idealne miejsce do podzielenia się z najemcami  tym, co robimy i co dzieje się w naszych centrach. Jesteśmy zarówno właścicielem, jak i asset managerem centrów handlowych, dlatego najemcy są dla nas najważniejszymi partnerami biznesowymi. Targi SCF stwarzają doskonałą okazję do tego, aby z nimi porozmawiać i wysłuchać ich opinii nie tylko na temat naszych centrów handlowych, ale ogólnie na temat polskiego rynku – podkreśla Paul Cawood

– Nieustannie poszukujemy nowych możliwości inwestycyjnych, a często zdarza się, że pomysły na nowe projekty powstają w trakcie takich właśnie wydarzeń branżowych jak Shopping Centre Forum – podsumowuje.

Balmain Asset Management – założona w 2003 roku, specjalizuje się w inwestowaniu, zarządzaniu aktywami, wynajmie oraz rozwoju centrów handlowych i obiektów komercyjnych. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku, otwierając siedzibę w Warszawie. W skład zespołu Balmain Asset Management wchodzą specjaliści dysponujący doświadczeniem z różnych obszarów rynku nieruchomości komercyjnych, co powoduje, że Balmain jest w stanie identyfikować, nabywać oraz finansować zakup aktywów takich obiektów komercyjnych oraz nieruchomości, które stwarzają możliwości inwestycyjne, a następnie, poprzez zaangażowanie lokalnych zespołów zajmujących się wynajmem i rozwojem, realizować strategie zarządzania aktywami tych nieruchomości. Dotychczas klienci Balmain powierzyli firmie w zarządzanie aktywa o łącznej wartości 235 mln euro. Te aktywa to ponad 1000 lokali handlowych na terenie 25 nieruchomości komercyjnych, odwiedzanych rocznie przez ponad 40 mln klientów.

Projekty firmy będą dostępne na stoisku 4.12 podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum, która odbędzie się 18-19 września 2013 roku w Warszawie.