Pogodne Centrum w Oleśnicy

Na terenie inwestycji Rank Progress SA w Oleśnicy rozpoczęły się prace budowlane. Centrum ma zostać otwarte w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Na terenie inwestycji zorganizowano już plac budowy – postawiono ogrodzenie, zaplecze budowy oraz biura. Wykonano także część robót ziemnych – zdjęto darń i wywieziono humus. Obecnie trwają prace geodezyjne i makroniwelacja terenu. Wkrótce rozpoczną się prace związane z infrastrukturą zewnętrzną.

– Budowa centrum handlowego w Oleśnicy rozpoczęła realizację małoformatowych centrów handlowych w miastach liczących poniżej 50 tysięcy mieszkańców – mówi Łukasz Gruszczyński, Dyrektor Marketingu Rank Progress SA. – Minicentra łączą w sobie funkcje retail parku z galerią handlową, uwzględniając potrzeby mniejszych najemców.

Pogodne Centrum w Oleśnicy jest już w 100 proc. skomercjalizowane. Znajdą się w nim: supermarket spożywczy, market RTV/AGD, sieciowa drogeria, salon z wyposażeniem domu, butiki odzieżowe i punkty usługowe. Obiekt będzie miał 7700 mkw. powierzchni najmu. Przewidziano również parking na 250 miejsc. Generalnym wykonawcą inwestycji w Oleśnicy jest firma Erbud SA.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach.

Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001–2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, m.in. wielkopowierzchniowe centra handlowe, w tym wybudował 7 własnych galerii handlowych. 3 z nich w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy wciąż posiada, 4 ( w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu) zostały już sprzedane.