Salon Saturn
Salon Saturn

Saturn to jedna z najstarszych europejskich marek specjalistycznych sklepów z elektroniką użytkową. Pierwszy sklep sieci powstał w 1961 roku w Niemczech. Dziś marka jest obecna w 12 krajach (Austria, Belgia, Hiszpania, Holandia, Luxemburg, Niemcy, Polska, Rosja, Szwajcaria, Węgry, Włochy i Turcja) i liczy ponad 460 marketów.

Na polskim rynku Saturn zadebiutował w październiku 2004 r. Dwa pierwsze sklepy sieci zostały uruchomione w Warszawie: w Centrum Handlowym Arkadia oraz Centrum Handlowym Janki. Obecnie w ramach sieci na polskim rynku działa 18 elektromarketów i do końca tego roku spółka planuje uruchomienie jeszcze dwóch salonów sprzedaży.

– Otwarcia planowane są na czwarty kwartał 2013 w terminie uruchomienia nowych centrów handlowych – City Center Poznań oraz Auchan Bronowice w Krakowie. Salon w Poznaniu zajmie 4,5 tys. mkw. powierzchni, a w Krakowie 3,5 tys. mkw. Zarówno w Poznaniu, jak i w Krakowie będzie to drugi market sieci Saturn w mieście. Łącznie marka obecna jest w 12 miastach w Polsce – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Wioletta Batóg, reprezentująca sieć.

Obecnie w Polsce działa 18 sklepów marki Saturn (w Bydgoszczy, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lubinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Tychach, Warszawie i we Wrocławiu). Plany dynamicznego rozwoju firmy oraz dotarcia do jak największej liczby klientów zakładają kolejne otwarcia.

Sklepy sieci oferują asortyment produktów z kategorii: elektroniki użytkowej, artykułów gospodarstwa domowego, komputerów i akcesoriów komputerowych, sprzętu telekomunikacyjnego i fotograficznego. Saturn ma również bogatą ofertę muzyki, filmów oraz gier i oprogramowania komputerowego.

Przypomnijmy, spółka Saturn Electro-Handels GmbH & Co została założona w 1961 roku przez Friedricha Wilhelma i Anni Waffenschmidt. W pierwszych latach działalności oferowała sprzęt elektroniczny dostępny tylko dla dyplomatów. Saturn wraz z Media Markt ( 47 sklepów w Polsce) należą do Media-Saturn-Holding GmbH – międzynarodowego koncernu handlowego obecnego w ponad 30 krajach świata.