Giacomo Conti on-line
Giacomo Conti on-line

Posiadająca 33 salony stacjonarne marka eleganckiej odzieży męskiej Giacomo Conti podała oficjalną datę uruchomienia swojego firmowego sklepu internetowego.

Z dniem 1 lipca 2013 roku strona sklep.giacomo.pl została aktywowana, stając się dodatkowym źródłem dystrybucji produktów marki.

Jak podkreślają przedstawiciele sieci, sklep online ma z jednej strony stanowić alternatywę dla stałych klientów, którzy nie zawsze mają czas odwiedzić stacjonarne salony mody, z drugiej – ma również przyciągnąć uwagę nowych potencjalnych klientów.

–Uwzględnienie sektora e-commerce w strategii rozwoju firmy było krokiem koniecznym, by nie pozostać w tyle. Coraz więcej mężczyzn dokonuje zakupów przez internet, doskonale znając swoje rozmiary i potrzeby. Oszczędność czasu i szybka możliwość porównania cen oraz produktów to atuty mające w obecnych czasach niemałą wartość.  Patrząc choćby na Wielką Brytanię, gdzie minione pięć lat przyniosło 12 – procentowy wzrost sprzedaży odzieży męskiej,  trzeba skonstatować, że stało się tak nie tylko dzięki lepszemu zarządzaniu markami dla mężczyzn, ale i dzięki otwarciu się branży na sprzedaż internetową – powiedziała Magdalena Nowaczyk, specjalista ds. marketingu w Giacomo Conti.

W asortymencie e-sklepu znajdą się wszystkie produkty dostępne w salonach stacjonarnych oprócz garniturów.

– Wyznajemy zasadę, że garnitur powinien leżeć na mężczyźnie jak druga skóra – bez przymiarki i delikatnych poprawek krawieckich bezpośrednio w sklepie jest to bardzo trudne do osiągnięcia– dodaje Nowaczyk.

Wszystkie przesyłki dostarczane są za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Koszty przesyłki to w przypadku przedpłaty – 15 zł, a w przypadku przesyłki za pobraniem 22 zł. Przy zamówieniach powyżej 100 zł koszty przesyłki pokrywa sklep.

Firma oferuje kilka form dokonania płatności za założone w sklepie internetowym zamówienie. Opłaty można dokonać za pośrednictwem systemu Przelewy24.pl – po wybraniu tej opcji klient standardowo zostaje przekierowany na stronę partnera, gdzie może wybrać preferowaną metodę. Forma ta gwarantuje natychmiastowe zaksięgowanie przez nas dokonanej wpłaty. Transakcje te są każdorazowo ubezpieczone. Dzięki temu jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów regulowania należności za dokonane zakupy. Zapłaty za towar można też dokonać za pobraniem – w tej sytuacji należność za zamówienie regulowana jest podczas odbioru przesyłki, gotówką kurierowi bądź przelewem tradycyjnym – firma udostępnia numer konta bankowego sklepu,  na który można bezpośrednio dokonać płatności. Po zaksięgowaniu należności klient otrzymuje wiadomość informującą o tym fakcie. Oznacza to, że przesyłka jest pakowana i zostanie nadana.

Właścicielem i organem prowadzącym sklep.giacomo.pl jest Design Man sp. z o. o. spółka komandytowa.

Przedstawiciele sieci będą obecni podczas Shopping Center Forum, 18 -19 września 2013 roku w Warszawie.