Supermarket Piotr i Paweł

Firma Antan Development Polska podpisała umowę najmu lokalu o powierzchni 1340 mkw. przeznaczonego pod drugi w Kaliszu sklep znanej sieci spożywczej. W Galerii Calisia zostanie bowiem otwarty sklep sieci Piotr i Paweł. Parterowy obiekt ma zostać oddany do użytku najpóźniej w marcu 2015 roku.

– Cieszymy się, że po sukcesie Galerii Bolesławiec City Center, przechodzimy do realizacji naszego kolejnego projektu w Polsce – mówi Jan von Lewinski, dyrektor zarządzający Antan Development Polska. – To dla nas prawdziwa przyjemność powitać w gronie współpracujących z nami najemców firmę Piotr i Paweł.

– Ciekawy i co najważniejsze maksymalnie funkcjonalny projekt architektoniczny galerii, jej centralna lokalizacja pośród wielotysięcznych osiedli mieszkaniowych w mieście z dużym potencjałem wzrostu powierzchni handlowych jakim jest Kalisz, to główne czynniki, które pozwalają nam być pewnymi sukcesu tego projektu – twierdzi Edyta Bystra, kierownik projektu.

– Obecnie finalizujemy negocjacje z generalnym wykonawcą, aby rozpocząć prace budowlane najpóźniej po wakacjach – dodaje.

Koncepcja budowy Galerii Calisia odwołuje się do nowoczesnej architektury. Dużym atutem projektowanego obiektu jest to, że handel odbywać się będzie na jednym poziomie. Ponadto łatwą komunikację i wygodny dostęp do sklepów zapewnią szerokie wejścia ulokowane po przeciwległych stronach galerii. Obiekt będzie miał powierzchnię handlową prawie 10 tys. mkw. oraz parking na ok. 300 samochodów.

Galeria Calisia znajdować się będzie w niewielkiej odległości od centrum Kalisza, bezpośrednio u zbiegu trzech ulic: Alei Wojska Polskiego, Serbinowskiej i Młynarskiej. Dobrze skomunikowana oraz widoczna z każdego kierunku działka o powierzchni około 22 620 mkw., położona jest w otoczeniu wielotysięcznych osiedli mieszkaniowych. W strefie oddziaływania galerii w odległości do 30 minut jazdy samochodem znajdzie się 183 tys. mieszkańców Kalisza i okolic.

Galeria Calisia to drugi w Polsce projekt realizowany przez niemiecką grupę kapitałową Antan, która w ostatnich latach zarządzała ponad 500 tys. mkw. powierzchni komercyjnej w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Izraelu. Antan Development Polska dysponuje również innymi gruntami w południowo-zachodniej Polsce.

Firma Antan jest wystawcą tegorocznej edycji SCF Fall Edition (stoisko 2.2). Więcej informacji na temat Shopping Center Forum 2013 znajduje się tutaj.