Kampania Mohito
Kampania Mohito

3 lipca 2013 roku oddano do użytku nowy salon outletowy w centrum wyprzedażowym. Nowy sklep sieci ma 260 mkw. powierzchni i oferuje odzież i dodatki dla kobiet. Placówka została uruchomiona w Ptak Outlet w Rzgowie koło Łodzi.

Na koniec marca 2013 roku sieć Mohito składała się z 170 sklepów zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Poza Polską marka jest dostępna na Ukrainie, na  Białorusi, w Bułgarii, Estonii, na Łotwie, Litwie, w Rosji, na Ukrainie oraz w Czechach.

W Polsce powierzchnia sprzedaży sieci na koniec pierwszego kwartału tego roku wynosiła ponad 29 tys. mkw. W Rosji i na Ukrainie sieć dysponuje ponad 10 tys. mkw. powierzchni handlowej a w UE powierzchnia sprzedaży wynosi ok. 4 tys. mkw.

W ciągu roku ( od pierwszego kwartału roku 2012 do pierwszego kwartału 2013 roku )  powierzchnia sprzedaży sieci Mohito wzrosła o 117 proc. W planach spółki jest posiadanie łącznie 66 tys. mkw. powierzchni sprzedaży na koniec 2013 roku.

W pierwszym kwartale 2013 roku w salonach Mohito zrealizowano sprzedaż  w wysokości 83 mln zł.

Właścicielem sieci Mohito jest LPP SA.

Ptak Outlet działa od 13 października 2012 roku. Budowa obiektu o powierzchni 33 tys. mkw. trwała rok. Docelowo w Ptak Outlet znajdzie się 140 sklepów. W czerwcu 2013 roku w obiekcie uruchomiono sklep sieci Wólczanka oraz butik marki Dajar.

Przedstawiciele Ptak Outlet oraz osoby odpowiedzialne za ekspansję Grupy LPP będą uczestnikami Shopping Center Forum.