Inter Ikea Centre Group Poland podpisała umowę najmu powierzchni w Parku Handlowym Franowo w Poznaniu z firmą Bel–Pol sp. z o.o. – jedną z największych w kraju firm specjalizujących się w dystrybucji podłóg i drzwi.

Z powierzchnią ok. 500 mkw. będzie to największy sklep sieci w Wielkopolsce. Otwarcie zaplanowane jest na 25 września 2013.

W ofercie firmy Bel – Pol klienci znajdą panele, drzwi oraz elementy wykończenia mieszkań, odpowiadające najnowszym trendom we wzornictwie. Firma świadczy też usługi montażu podłóg i drzwi.

– Obecność sklepu Bel-Pol pozwoli nam jeszcze lepiej odpowiedzieć na oczekiwania klientów, którzy chcieliby w jednym miejscu nabyć różnorodne produkty. Park Handlowy Franowo w Poznaniu daje im taką możliwość – wyjaśnia Andrzej Smejda, manager projektu rozbudowy Parku Handlowego Franowo.

Od czerwca 2013 r. klienci mogą korzystać z oferty sklepu Jula o powierzchni 3 200 mkw., kolejnego, który powstał w ramach rozbudowy Parku Handlowego Franowo.

Poznańska inwestycja jest obecnie obok wrocławskiej i lubelskiej jedną z 3 najważniejszych w portfolio Inter Ikea Centre Group Poland. Inwestor planuje otwarcie w stolicy Wielkopolski nowego pasażu handlowego o powierzchni 14 tys. mkw. na 25 września 2013 r. Po rozbudowie Park Handlowy Franowo będzie miał do zaoferowania 80 tys. mkw. powierzchni handlowej z około 35 sklepami (w tym sklepy wielkopowierzchniowe) z różnorodną ofertą. Poza Bel-Pol w nowym pasażu handlowym będzie można znaleźć takie sklepy jak: Jula, Jysk, Smyk Megastore, a także RTV Euro AGD. Dodatkowo centrum zyska 400 miejsc parkingowych.

Park Handlowy Franowo jest położony 7 km na południowy-wschód od centrum Poznania. Lokalizacja tuż przy węźle komunikacyjnym drogi nr 11, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2, zapewnia klientom dobry dojazd.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok Ikea w należących do Inter Ikea Centre Group Poland centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Inter Ikea Centre Group Poland jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma rozbudowuje Park Handlowy Bielany we Wrocławiu i Park Handlowy Franowo w Poznaniu, a także przygotowuje się do budowy centrum handlowego w Lublinie.

Z przedstawicielami firmy będzie można się spotkać przy stoisku 1.7 podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum.