2 lipca 2013 r. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę centrum handlowego marcredo Center Szczecin, które już wkrótce powstanie w Szczecinie przy ul. Struga 31. Będzie to projekt łatwo dostępny pod względem komunikacyjnym i posiadający wygodny układ funkcjonalny.

Dzięki lokalizacji w popularnej strefie handlowej miasta oraz starannie dobranej i dostosowanej do potrzeb rynku strukturze najemców, obiekt ten będzie dopełnieniem oferty handlowo-usługowej jaką aktualnie dysponują mieszkańcy Szczecina i okolic.

Projekt centrum – dostosowany do wielkości i siły nabywczej rynku – przewiduje powstanie retail parku o powierzchni najmu wielkości ok. 14 tys. mkw. Dla klientów odwiedzających obiekt zaprojektowanych zostało ok. 400 miejsc parkingowych. W ofercie centrum znajdą się: salon sportowy Decathlon, sklep szwedzkiej sieci Jula z artykułami DIY dla majsterkowiczów i profesjonalistów, sklep z elektroniką użytkową, sklepy z branży meblowej oraz wyposażenia wnętrz, i inne.

Autorem projektu marcredo Center Szczecin jest Wojciech Wycichowski, właściciel pracowni architektonicznej Tu i Tam z Łodzi, we współpracy ze szczecińską pracownią architektoniczną Projektownia Bohdana Baya i Lidii Trzebiatowskiej. Inwestorem i deweloperem obiektu jest spółka elbfonds Development. Na generalnego wykonawcę obiektu została wybrana firma P.B.U. Interbud-West sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego. Otwarcie centrum handlowego marcredo Center Szczecin zaplanowane jest na grudzień 2013 roku.

Elbfonds Development sp. z o.o. jest firmą specjalistyczną w obszarze wielkopowierzchniowych nieruchomości handlowych w Polsce. Jest spółką-córką Grupy elbfonds.

Z przedstawicielami firmy będzie można się spotkać przy stoisku 34 podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum.