Operator mobilnych płatności kartą payleven oraz program do fakturowania Fakturownia.pl rozpoczęły współpracę zmierzającą do zintegrowania obu aplikacji.

Payleven, łącząc smartfon lub tablet z niewielkim czytnikiem przez technologię Bluetooth, umożliwia przyjmowanie płatności kartą płatniczą bez stałych kosztów. Czytnik automatycznie komunikuje się z darmową aplikacją payleven na urządzeniach z systemem iOS oraz Android i umożliwia potwierdzanie transakcji kodem PIN. Prosty w obsłudze terminal akceptuje wszystkie karty VISA i MasterCard, czyli 99,9 proc. kart będących w polskim obiegu.

Fakturownia.pl to program do obsługi księgowej, w którym wystawienie faktury trwa 30 sekund. Oprócz opcji fakturowania użytkownicy mają podgląd na statusy płatności zobowiązań klientów, kontrolę stanów magazynowych oraz możliwość wystawiania dokumentów zewnętrznych i wewnętrznych w wielu wersjach językowych oraz walutach. Intuicyjny interfejs został stworzony z myślą o szybkim dostępie do najpotrzebniejszych funkcji.

Z okazji rozpoczęcia współpracy payleven i Fakturownia przygotowały specjalną ofertę dla klientów obu aplikacji. Klienci, którzy kupią terminal płatniczy payleven na stronie Fakturownia.pl, otrzymają w prezencie rok bezpłatnej subskrypcji Fakturowni. Dodatkowo payleven zwalnia klientów z ponoszenia opłat prowizyjnych (do wysokości 3 tys. zł obrotu) przez pierwszy miesiąc korzystania z terminala płatniczego.

W niedalekiej przyszłości planowana jest integracja obu systemów tak, aby klienci Fakturowni mogli przyjmować płatności kartą przez aplikację payleven. Wymiana danych pomiędzy aplikacjami – niezbędna do prawidłowej finalizacji transakcji – będzie odbywać się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

– System Fakturowni pozwala na łączenie programu z aplikacjami, które mogą podnieść jego funkcjonalność. W wyniku współpracy z payleven nasi klienci otrzymają dodatkową opcję przyjmowania płatności kartą. Mobilność obu aplikacji umożliwi zarządzanie finansami bez względu na miejsce i bez konieczności produkowania nadmiernej ilości dokumentów – mówi Łukasz Korulczyk z Fakturownia.pl.

Cały proces będzie odbywał się online. Zarówno faktura jak i potwierdzenie transakcji będą przesyłane na wskazany adres mailowy klienta.

– Gdy użytkownik Fakturowni wybierze opcję „płatność kartą”, zostanie automatycznie przekierowany do aplikacji payleven, gdzie za pomocą terminala płatniczego Chip & PIN klient dokona płatności. Po zatwierdzeniu transakcji aplikacja automatycznie wraca do Fakturowni, gdzie pojawia się informacja o statusie płatności za daną fakturę – dodaje Maciej Kowalski z payleven.