NoVa Park

Centrum Handlowe NoVa Park, działające od kwietnia 2012 roku, zostało uhonorowane srebrną statuetką i tytułem Budowy Roku 2012 w konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Do nagrody II stopnia, obiekt został zgłoszony przez Warbud SA – generalnego wykonawcę w projekcie, należącym do grupy Caelum Development i Futureal.

Wręczenie nagród odbyło się 25 czerwca 2013 r. w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie. To 23. edycja tego prestiżowego konkursu.

– To wspaniałe, że nasz projekt został doceniony przez branżę budowlaną w tak prestiżowym konkursie. Dla grupy Caelum był to dotychczas największy projekt w portfolio, a zarazem druga inwestycja w Gorzowie Wielkopolskim, po otwarciu Galerii Askana w 2007 roku. Gorzów jest kwitnącym, ekscytującym i dynamicznie rozwijającym się miastem. Mieliśmy pełne przekonanie, że istniała przestrzeń dla drugiego projektu handlowego – takiego, który zagwarantuje różnorodność i stworzy możliwość wyboru mieszkańcom miasta i regionu. Raz jeszcze pragnę wyrazić wielką satysfakcję ze współpracy z generalnym wykonawcą. Wybór konsorcjum Warbud SA oraz Mercury Engineering to był strzał w dziesiątkę – powiedział David Sharkey, prezes grupy Caelum Development, współwłaściciela Nova Park.

– To ogromne wyróżnienie dla firmy Warbud, zwłaszcza, że udało się uzyskać statuetki także za inne prowadzone przez nas budowy. Realizacja CH NoVa Park dała nam wiele satysfakcji – po upływie kilkunastu miesięcy, udało nam się oddać do użytku największy komercyjny obiekt w województwie lubuskim. Sprawne zarządzanie budową, silna i efektywna współpraca z inwestorami – to były klucze do sukcesu przy tym projekcie – przyznaje Grzegorz Chudzik, członek zarządu Warbud SA.

Konkurs PZITB „Budowa Roku” jest jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Wymogi konkursu, jego poziom i ranga potwierdzają, że do rywalizacji stanęli najlepsi projektanci, wykonawcy i inwestorzy.  Zgłoszone do konkursu obiekty, charakteryzujące się najwyższą jakością i funkcjonalnością, świadczą o dużych możliwościach technicznych wykonawców.