Wizualizacja CH Ogrody
Wizualizacja CH Ogrody

Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu stwarza szansę rozwoju dla lokalnych przedsiębiorców. Kolejni z nich podpisali umowy najmu na prowadzenie lokali w centrum. Są to Piekarnia Raszczyk, Trojan Horse, Yes oraz Quiosque.

Przestrzeń handlowo-usługowa nowych Ogrodów to szansa rozwoju dla przedsiębiorców z regionu. Po zakończeniu prac budowlanych, Ogrody będą największą galerią w regionie z ponad 40 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu, która otwarta jest przede wszystkim dla  przedsiębiorców z regionu oraz franczyzobiorców. Agenci najmu centrum oferują wsparcie w procesie pozyskiwania franczyz oraz dostosowywania lokali do wymagań franczyzodawców.

Wśród umów podpisanych przez Centrum Handlowe Ogrody jest wiele zawartych z lokalnymi przedsiębiorcami. Część z nich prowadzi biznes rozwijając własne marki, inni wiążą się ze znanymi firmami sieciowymi. Do tych pierwszych należą Piekarnia Raszczyk oraz Trojan Horse, firmy obecne w centrum przed rozbudową i cieszące się dużym uznaniem wśród jego klientów. Z kolei lokale Yes oraz Quiosque będą prowadzone przez franczyzobiorców.

Piekarnia Raszczyk, Yes oraz Quiosque znajdą się na parterze w modernizowanej części galerii. Restauracja Trojan Horse będzie zlokalizowana w sekcji food-court w nowo wybudowanej części obiektu. Powierzchnia wynajętych lokali wyniesie odpowiednio: Yes – 61 mkw., Trojan Horse – 82 mkw., Piekarnia Raszczyk 105 mkw. oraz Quiosque – 111 mkw.

Poziom komercjalizacji obiektu przekroczył 60 proc. Na dwóch poziomach znajdzie się 130 punktów usługowych i sklepów, m.in. Carrefour, H&M, salony marek należących do grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp), New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, RTV Euro AGD, Orsay, Wojas, Douglas, Sizeer, Esotiq, Yves Rocher, Vision Express, restauracja McDonald’s oraz kino. Na trzech poziomach centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE sp. z o.o.  Projekt architektoniczny wykonała pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo – usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. W trakcie prac budowlanych centrum funkcjonuje w ograniczonej formie. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie. CBRE Global Investors, spółka zarządzająca Centrum Handlowym Ogrody, po zakończeniu prac będzie ubiegało się o certyfikat BREEAM dla elbląskiego obiektu.

Z projektem CH Ogrody będzie można zapoznać się podczas wrześniowej edycji SCF Fall Edition na stoisku 1.4. Więcej informacji na temat Shopping Center Forum 2013 znajduje się tutaj.