Warszawa
Warszawa

Cushman & Wakefield będzie doradzać firmie PKP S.A. w procesie zagospodarowania nieruchomości o powierzchni około 10 ha przy ul. Towarowej 1 w Warszawie. Jest to teren byłego dworca Warszawa Główna Osobowa wraz z przyległymi gruntami.

– Działka położona jest w bardzo atrakcyjnym miejscu w ścisłym centrum Warszawy. Na tym terenie można zbudować różnego rodzaju nieruchomości komercyjne, m.in. budynki o charakterze biurowym, handlowym i mieszkaniowym – powiedziała Izabela Mucha, Dyrektor działu Wycen i Doradztwa, Cushman & Wakefield.

– Przyjęta przez Zarząd PKP SA strategia zakłada istotną poprawę zarządzania nieruchomościami. Tereny wokół dworca Warszawa Główna mają ogromny potencjał, który do tej pory nie był wykorzystywany. Najwyższy czas, żeby to zmienić – dodał Piotr Ciżkowicz, Członek Zarządu PKP S.A.

W ramach kontraktu firma Cushman & Wakefield będzie doradzać spółce PKP S.A. odnośnie potencjalnych możliwości wykorzystania tego terenu.

Firma Cushman & Wakefield współpracowała już z PKP S.A. m.in. przy komercyjnym zagospodarowaniu Dworca Katowice Osobowa (doradztwo i pomoc w wyborze inwestora) czy podczas organizacji przetargu dotyczącego sprzedaży gruntów należących do PKP SA w ścisłym centrum Warszawy – u zbiegu ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II (grunt pod koniec 2011 r. został sprzedany za 171 mln zł).