Lokal KFC w centrum handlowym

Trwają prace budowlane na terenie centrum handlowego Brama Pomorza w Pawłówku w gminie Chojnice. Inwestor, spółka Rank Progress SA przekazuje pierwsze lokale pod adaptacje wykonawcom. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2013 roku.

Obecnie prowadzone są prace wewnątrz i na zewnątrz Bramy Pomorza. Wewnątrz obiektu zakładane są instalacje i stawiane są ścianki działowe między powierzchniami sklepów. Kładzione są również posadzki, nawierzchnia z kostki w ogrodzie OBI oraz montowane okładziny daszków wejściowych i okładziny zewnętrzne.

– Na terenie inwestycji prace cały czas nabierają tempa. Na zewnątrz budynku  brukowane są parkingi oraz trwają roboty przy drodze powiatowej i rondzie wojewódzkim. Układana jest także sieć gazowa i montowany pylon reklamowy – powiedział Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress SA.

Centrum handlowe w Pawłówku będzie miało 50 lokali. Wśród nich znajdą się butki sieci LPP (Mohito, Cropptown, House, Sinsay, Reserved), Martes Sport, H&M, MarcPol, Media Expert, Kolporter, Centrum Chińskie, Play, Levis, Nike oraz CCC. – Trwa finalizowanie umów z kolejnymi najemcami. Wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych sieciowych markach m. in. odzieżowych oraz o operatorach gastronomicznych – dodaje Łukasz Gruszczyński.

– Pierwsze lokale zostały przekazane wykonawcom, którzy będą prowadzili prace adaptacyjne i przygotowywali powierzchnie najmu do rozpoczęcia działalności – mówi Krzysztof Niezgoda, Kierownik Projektu z Działu Koordynacji Najemców Rank Progress SA. – Na przełomie najbliższych tygodni będziemy przekazywać najemcom i ich wykonawcom kolejne lokale – dodaje.

Całkowita powierzchnia obiektu zajmie około 34 tys. mkw. W pierwszym etapie budowy inwestycji przewidziana jest realizacja marketu budowlanego typu Dom i Ogród oraz galerii handlowej z hipermarketem spożywczym, restauracjami i sieciowymi butikami. Drugi etap zakłada budowę parku handlowego. Otwarcie galerii planowane jest na jesień 2013 roku.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowywaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie ich zabudowywanie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie położone grunty na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 – 2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, m.in. wielkopowierzchniowe centra handlowe, w tym wybudował 7 własnych galerii handlowych – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy oraz sprzedanych już obiektów w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu.