Galeria Pomorska

Ciężki sprzęt wjechał na teren dotychczasowej strefy dostaw położonej na tyłach Galerii Pomorskiej. Tym samym rozpoczęto wstępną fazę rozbudowy Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy, której efektem końcowym będzie dodatkowe 10 tys. mkw. powierzchni najmu. Prace początkowe obejmują utworzenie nowego parkingu dla klientów na 160 miejsc.

Parking powstanie w miejscu dotychczasowej strefy dostaw i będzie połączony z Galerią przestronnym wejściem tworzonym w północno-wschodnim rogu centrum, w pobliżu sklepu KappAhl. W ramach wstępnej fazy robót zaplanowano również utworzenie nowej strefy dostaw, która będzie się znajdowała na północ od nowego parkingu.

– Bardzo się cieszymy z rozpoczęcia robót, ponieważ z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ten moment. Wiemy, że najemcy, którzy już zadeklarowali chęć bycia częścią nowej Galerii Pomorskiej, podzielają nasz entuzjazm – powiedział Shane Scott, partner w Resolution Property.

Budimex, który został wybrany przez Resolution Property na wykonawcę wstępnej fazy rozbudowy, zbliża się do końca prac rozbiórkowych i przygotowuje teren do wylania fundamentów pod nową strefę dostaw, nowy parking dla klientów i wejście do Galerii. Wstępna faza prac zakończy się wczesną jesień bieżącego roku.

– Z racji tego, że nowy parking, który powstaje w północno-wschodnim rogu Galerii, będzie położony z dala od właściwych prac związanych z rozbudową, będzie on wygodny i łatwo dostępny dla klientów, szczególnie tych, robiących zakupy w hipermarkecie Carrefour. Dzięki takiemu fazowemu podejściu do rozbudowy, w momencie kiedy konstruowany będzie wielopoziomowy parking przewidujemy, że ogólna liczba miejsc parkingowych nie spadnie poniżej 800. Co więcej, w momencie całkowitego zakończenia prac w 2015 roku, liczba miejsc parkingowych na całym terenie Galerii wzrośnie do 1410, z czego 700 będzie pod zadaszeniem. To więcej niż Galeria Pomorska ma do zaoferowania w dniu dzisiejszym, nie wspominając już o tym, że będzie to jednocześnie największy parking przy centrum handlowym w całej Bydgoszczy – powiedział Stuart Lang, dyrektor w Balmain Asset Management.

Równocześnie z rozpoczęciem wstępnego etapu prac Resolution Property uruchomiło stronę internetową poświęconą rozbudowie Galerii Pomorskiej – www.galeriapomorska-rozbudowa.pl, na której można znaleźć m.in. informacje na temat planów rozbudowy Galerii oraz śledzić postępy prac. Strona jest stworzona z myślą zarówno o klientach zainteresowanych zmianami w Galerii, jak i obecnych i przyszłych najemcach tego popularnego bydgoskiego centrum handlowego. Plany i wizualizacje rozbudowy są również wystawione na pasażach Galerii Pomorskiej.

– Nasi klienci są żywo zainteresowani planami i zdjęciami przedstawiającymi rozbudowę, które są dostępne na pasażach centrum – powiedział Teresa Kudrcyka, dyrektor Galerii Pomorskiej. – Na wypadek dodatkowych pytań stworzyliśmy także punkt informacyjny, znajdujący się przy samym wejściu do Galerii – dodaje Teresa Kudrycka.

Po zakończeniu wstępnego etapu prac, co będzie miało miejsce wczesną jesienią br., ruszą prace konstrukcyjne związane z budową wielopoziomowego parkingu na 900 miejsc parkingowych a następnie budową nowej części Galerii Pomorskiej, w której znajdzie się 40 nowych sklepów. Całkowite ukończenie rozbudowy zaplanowano na wiosnę 2015 roku.

Galeria Pomorska jest jednym z najdłużej istniejących centrów handlowych w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Galeria posiada hipermarket Carrefour, kino Helios oraz 100 sklepów i restauracji takich marek jak: H&M, Reserved, Cubus, Claire’s, Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, Delta Sport, RTV Euro AGD, KFC oraz McDonald’s. Centrum położone jest przy ul. Fordońskiej 141.