Drogeria Hebe
Drogeria Hebe

Sklep oferujący artykuły drogeryjne i perfumy zajmie powierzchnię ponad 370 metrów kwadratowych w Galerii Przymorze w Gdańsku. Będzie to pierwsza w tym mieście drogeria sieci Hebe. Wcześniej mieszkańcy Trójmiasta mieli możliwość zrobienia zakupów w Hebe w Gdyni.

Już w najbliższym czasie sieć drogerii Hebe będzie liczyć ponad 40 placówek w Polsce. Otworzone zostaną bowiem sklepy nie tylko w gdańskiej galerii, ale także w Kościerzynie i Rybniku.

Sklepy Hebe znajdują się w centrach handlowych i przy głównych ulicach miast różnej wielkości. Przedstawiciele firmy Jeronimo Martins zapowiadają, że w 2013 roku spółka będzie skupiać się głównie na ekspansji w największych miastach Polski.

Jeronimo Martins otwiera drogerie Hebe w dwóch formatach. Spółka poszukuje lokali mierzących powyżej 400 mkw. m.in. w galeriach handlowych dla formatu Hebe wraz z apteką. Do otwarcia samodzielnej drogerii Hebe Jeronimo Martins potrzebuje powierzchni większej niż 250 mkw.

Jeronimo Martins rozwija sieć Hebe w Polsce od 2011 roku. Pierwsza drogeria pod tym logo powstała w Warszawie.

Grupa Jeronimo Martins rozpoczęła działalność w Polsce w 1995 roku. Należąca do spółki JMP SA sieć sklepów Biedronka to obecnie największa sieć sklepów detalicznych w Polsce.