Dekada Malbork

– Posiadamy już pozwolenie na budowę Dekady Malbork, które uprawomocniło się w czerwcu 2013 roku. Obecnie negocjujemy i podpisujemy umowy najmu z głównymi najemcami – powiedział portalowi Retailnet Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

– Ze względu na rozpoczęty okres wakacyjny przedłuży się finalizowanie niektórych umów niezbędnych dla decyzji o rozpoczęciu budowy obiektu. Budowa powinna rozpocząć się w IV kwartale br. lub w I kwartale 2014 roku – dodał Aleksander Walczak

Dekada Malbork to centrum handlowe typu convenience realizowane przez grupę Dekada Realty. Otwarcie galerii zaplanowano na II połowę 2014 roku. Obiekt o powierzchni 5,4 tys. mkw. GLA będzie dysponował 20 lokalami. W Dekada Malbork znajdą się: supermarket spożywczy, sklep RTV AGD, drogeria, sklepy obuwnicze i odzieżowe.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Olsztyn i Kraków. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Rypinie, Grójcu, Nowym Targu i Malborku.

Za komercjalizację galerii odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada Realty zaprezentuje swoje projekty przy stoisku nr 4.10 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.