CH Krokus

Spółka Valad Europe prowadzi zaawansowane negocjacje z firmą Unibail-Rodamco dotyczące utworzenia wspólnej spółki, która przebuduje i zwiększy o 50 tys. mkw. powierzchnię najmu brutto (GLA) Centrum Handlowego Krokus w Krakowie.

Centrum Handlowe Krokus, położone w północno-wschodniej części Krakowa, dysponuje obecnie łączną powierzchnią handlową 30 000 mkw. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajdują się kompleks kinowy i park wodny.

– Po utworzenie spółki joint venture z Unibail-Rodamco, planujemy przekształcić galerię Krokus w nowoczesne centrum handlowe. Obiekt będzie bardziej odpowiadał potrzebom mieszkańców, pracowników, jak również detalistom, którzy szukają najlepszych miejsc w Krakowie, gdzie mogliby zlokalizować swoje sklepy. W wyniku planowanej rozbudowy powierzchnia GLA wyniesie ok. 80 tys. mkw., dzięki czemu Krokus stanie się nowoczesnym centrum handlowym i jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w regionie – powiedział Thierry Leleu, menedżer ds. zarządzania funduszami Valad Europe.

Centrum Handlowe Krokus jest częścią zamkniętego funduszu Valad Polish Retail Fund,  obejmującego sześć centrów handlowych i trzy hipermarkety o łącznej powierzchni 300 tys. mkw. Są one położone w siedmiu kluczowych miastach Polski, w tym w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Przypomnijmy, firma Valad Europe, której głównym udziałowcem jest Blackstone, w lutym br. przejęła kontrolę nad wartym 570 mln euro funduszem centrów handlowym w Polsce, należącym do GE Capital Real Estate.

Valad Europe zarządza nieruchomościami o łącznej wartości 4,3 mld euro zlokalizowanymi w Europie w ramach 16 funduszy i mandatów zarządzających, obejmujących ponad 600 nieruchomości i 5 500 najemców. Sektor detaliczny stanowi 20 proc. wszystkich aktywów, którymi spółka zarządza. W Polsce, w biurze firmy w Warszawie pracuje ponad 20 osób.