Spółka Solar Company SA poinformowała, iż skonsolidowane nieaudytowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w czerwcu 2013 roku wyniosły 10,8 mln zł.

Sprzedaż realizowana w salonach własnych grupy Solar Company, w tym w outletach wyniosła 10,2 mln zł.

Solar Company SA na koniec 2012 roku posiadała sieć sprzedaży składającą się z 74 sklepów własnych, 15 sklepów franczyzowych, 116 sklepów sieci zewnętrznych oraz 31 sklepów sieci zewnętrznych za granicą.

Spółka jeszcze w tym roku powiększy sieć o dwa salony własne (w Galerii Katowickiej i CH Wzgórze w Gdyni) oraz jeden punkt franczyzowy. W marcu 2013 roku otworzyła dwa nowe sklepy w centrach handlowych. Natomiast za granicą otwarto sklep franczyzowy w CH La Belle Etoile w Luksemburgu.

Spółka w 2013 roku uruchomi jeszcze kilka salonów franczyzowych Solar za granicą m.in.: w Niemczech, Anglii i na Litwie. Ponadto firma prowadzi zaawansowane rozmowy z kilkoma partnerami w sprawie kolejnych umów.

Solar to polska marka założona w 1989 roku przez trzech współwłaścicieli. Zatrudnia 700 pracowników i posiada 4,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Pierwszy sklep firmowy otwarto w Poznaniu w 1998 roku.