Budowa Poznań City Center
Budowa Poznań City Center

– Wykańczany jest wewnętrzny, dwukondygnacyjny parking w Poznań City Center, na ok. 500 aut. W samej galerii  trwają prace wykończeniowe, kładziona jest posadzka (do położenia jest ok. 20 tys. mkw. posadzki), trwa montaż podwieszanych sufitów, a Philips Lighting Poland szykuje się do montażu oświetlenia. Skończono także montaż  ostatnich par ruchomych schodów. Na dachu dobiega końca szklenie świetlików i montaż urządzeń wentylacyjnych – poinformował redakcję Retailnet Przemysław Terlecki reprezentujący inwestora, spółkę TriGranit.

Zmienia się także otoczenie nowego dworca PKS. Powstaje ostatni fragment drogi wewnętrznej wzdłuż galerii handlowej, którym będzie się wjeżdżało na trzykondygnacyjny parking.  Na ukończeniu jest budowa ronda, wylewany jest asfalt. Rozpoczęły się ostatnie prace przy wykopie podziemnego tunelu, do przekopania został ostatni fragment, ok. 15 metrów, bezpośrednio pod ulicą Matyi, aby cały podziemny wykop był ukończony. Będzie to przejście podziemne dla pieszych i rowerzystów połączone z siecią nowych ścieżek rowerowych. Dobiega końca  budowa peronów nowego przystanku tramwajowego i drugiej nitki torów.

– Osobne prace prowadzimy w tzw. strefie relaksu pod największym w Poznań City Center świetlikiem (roboczo, z uwagi na kształt zwanym ośmiornicą), gdzie znajdą się przyszłe restauracje i kawiarnie. Ozdobą tego miejsca, jak i zapewne znakiem firmowym Poznań City Center będzie supernowoczesna fontanna wykorzystująca urządzenia i technologie, jakich nie ma żadne centrum handlowe w Polsce. O szczegółach na razie nie mówimy, to ma być jedna z niespodzianek szykowanych na Wielkie Otwarcie – mówi Terlecki.

Planowany termin otwarcia obiektu to 25 października 2013 roku.

Jak już informowaliśmy, inwestor oddaje także lokale kolejnym najemcom. Do Poznań City Center wprowadzili się już: Saturn, Royal Collection, Toys”R”Us, McDonald’s. W najbliższych dniach planowane jest przekazanie lokali sieci Piotr i Paweł, Deichmann, Stradivarius, Bershka oraz Pull & Bear.

Obiekt będzie prezentowany podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum 2013.