Wizualizacja CH Tarasy Zamkowe
Wizualizacja CH Tarasy Zamkowe

– W południowo-wschodniej części placu budowy Tarasów Zamkowych już prawie zostały zakończone prace ziemne i w dalszej kolejności rozpoczniemy wylewanie płyty fundamentowej. Od tego momentu Tarasy Zamkowe szybko zaczną nabierać kształtów. Na placu budowy będzie pracowało w tym samym czasie około 300 pracowników – powiedział portalowi Retailnet Eduard Zehetner – prezes zarządu Immofinanz Group.

– Jeśli chodzi o poziom komercjalizacji, to na ten moment możemy jedynie zdradzić, że zainteresowanie ze strony najemców jest bardzo duże. Obecnie jesteśmy na etapie prowadzenia negocjacji z nimi – dodał Eduard Zehetner.

Centrum handlowo-rozrywkowe Tarasy Zamkowe powstanie w samym sercu Lublina, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Na 38 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się 150 lokali handlowo-usługowych – w tym kawiarni, restauracji i obiektów o charakterze rozrywkowym. Trzypoziomowy parking podziemny pomieści 1,4 tys. miejsc postojowych. Znajdzie się tam także miejsce na supermarket o powierzchni 2 tys. mkw. Otwarcie Tarasów Zamkowych planowane jest na jesień 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 480 mln zł.

Najbardziej charakterystycznym elementem architektury centrum Tarasy Zamkowe będzie dach, unikalna eko-platforma skomponowana z pokrytych zielenią, przenikających się trójkątnych ramp i tarasów, stanowiących doskonałe miejsce na organizację wyjątkowych eventów i obiektów rozrywkowych dla Lublina i jego mieszkańców. Z kolei, wnętrze galerii będzie odtwarzać atmosferę i pełnić funkcję uliczki handlowej wysokiej klasy, zaprojektowanej na planie trójkąta. Wyjątkowy design, śródmiejska lokalizacja i starannie dobrana, prestiżowa gama najemców sprawią, że Tarasy Zamkowe staną się najbardziej atrakcyjnym obiektem handlowym w mieście.

Immofinanz Group zaprezentuje projekt CH Tarasy Zamkowe przy stoisku nr 4.9 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.