Jan von Lewinski, dyrektor zarządzający Antan Development Polska

– Kilka tygodni temu sfinalizowaliśmy umowę najmu z siecią Piotr i Paweł, która zlokalizuje w Galerii Calisia swój drugi market w Kaliszu. To kluczowa informacja z punktu widzenia realizacji całego projektu, którego termin oddania do użytkowania to marzec 2015 roku – podkreśla w rozmowie z Retailnet.pl – Jan von Lewinski, dyrektor zarządzający Antan Development Polska.

– Od ponad dwóch lat współpracujemy z organizatorem spotkań Shopping Center Forum i muszę przyznać, że za każdym razem jesteśmy pod wrażeniem zarówno części merytorycznej, uczestników, a także efektów, jakie przynosi udział w największym spotkaniu deweloperów z najemcami. Dlatego też po raz kolejny prezentować będziemy swoją ofertę – we wrześniu w Warszawie.

– Inwestycją, na której koncentrujemy się aktualnie najbardziej jest oczywiście Galeria Calisia. Dużym atutem obiektu jest to, że handel odbywać się będzie na jednym poziomie. Ponadto łatwą komunikację i wygodny dostęp do sklepów zapewnią szerokie wejścia ulokowane po przeciwległych stronach galerii. Obiekt będzie miał powierzchnię handlową prawie 10 tys. mkw. oraz parking na około 300 samochodów.

– Galeria Calisia znajdować się będzie w centrum Kalisza, bezpośrednio u zbiegu trzech ulic: Alei Wojska Polskiego, Serbinowskiej i Młynarskiej. Dobrze skomunikowana oraz widoczna z każdego kierunku działka o powierzchni około 22,6 tys. mkw., położona jest w otoczeniu wielotysięcznych osiedli mieszkaniowych. W strefie oddziaływania galerii w odległości do 30 minut jazdy samochodem znajdzie się 183 tys. mieszkańców Kalisza i okolic.

– Dokonujemy również przeglądu naszych lokalizacji i najprawdopodobniej zaprezentujemy jeszcze jeden projekt, o którym wkrótce z chęcią opowiem na łamach Retailent.pl – dodał Jan von Lewinski.

Jan von Lewinski od 2007 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego Antan Development Polska. Bezpośrednio odpowiada za realizację projektów inwestycyjnych kilkunastu spółek celowych budujących galerie handlowe w 4 krajach, w tym również w Polsce. Przed objęciem obecnego stanowiska – zarządzający spółkami inwestycyjnymi zależnymi TAG Asset Management GmbH oraz Dresdener Bank AG. Posiada gruntowne wykształcenie w kierunku bankowości inwestycyjnej, którym dzielił się również, jako wykładowca Akademii Nieruchomości w Lipsku.

Antan Development Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 roku. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Na dzień dzisiejszy realizuje budowę Centrum Handlowego Galeria Calisia w Kaliszu, a także jest właścicielem otwartej w listopadzie 2012 roku Galerii Bolesławiec City Center.

Antan Development Polska zaprezentuje projekt Galeria Calisia przy stoisku nr 2.2 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.