Zarząd Intersport Polska SA poinformował o przedłużeniu umowy najmu lokalu w Centrum Handlowym Zakopianka w Krakowie.

Dotychczas zawarta umowa wygasa 11 września 2013 roku. Dotyczyła lokalu o powierzchni 1228 mkw. Intersport zdecydował się przedłużyć wynajem i powiększyć swój sklep. Nowa umowa zawarta z zarządcą centrum – spółką Kraków Investments sp. z o.o. zakłada inną lokalizację dla sklepu Intersport i większy bo mający 1030,5 mkw. lokal.

Nowa umowa najmu została zawarta na czas określony 5 lat z możliwością jej przedłużenia. Termin otwarcia salonu w nowej lokalizacji przewidywany jest najpóźniej na 25 września 2013 roku. Warunki finansowe na jakich została zawarta umowa, jak poinformowano w komunikacie, są znacznie korzystniejsze, niż w wygasającej w tym roku umowie.

Przypomnijmy, Intersport Polska SA należy do międzynarodowej Grupy Intersport i posiada sublicencję na prowadzenie sprzedaży detalicznej pod szyldem Intersport na terenie Polski. Obecnie spółka prowadzi działalność handlową w 32 salonach własnych, które zlokalizowane są w 21 największych miastach Polski. W IV kwartale 2013 roku planuje uruchomienie sklepu Intersport w drugim co do wielkości centrum handlowym w Krakowie – Galerii Bronowice.