Galeria Bronowice
Galeria Bronowice

Z początkiem lipca sklep sieci Saturn, jako pierwszy z najemców Galerii Bronowice w Krakowie, odebrał swój lokal i rozpoczął prace wykończeniowe. Elektromarket zlokalizowany jest na poziomie 1, a jego powierzchnia to 3,5 tys. mkw.

– Cieszymy się, że do naszej Galerii wprowadził się już pierwszy najemca, a zatrudnione przez niego ekipy pracują nad nadaniem powierzchni sklepu ostatecznego szlifu. Kolejne lokale będą sukcesywnie przekazywane, zgodnie z ustalonym harmonogramem – powiedziała Iwona Sitko, dyrektor Galerii Bronowice – Ta sytuacja pokazuje, na jak bardzo zaawansowanym etapie są już prace wewnątrz budynku – i że otwarcie Galerii Bronowice zbliża się coraz większymi krokami – dodaje Iwona Sitko.

Sklep Saturn oferuje klientom pełny asortyment markowych produktów z kategorii: elektroniki użytkowej, artykułów gospodarstwa domowego, komputerów i akcesoriów komputerowych, sprzętu telekomunikacyjnego i fotograficznego. Posiada również bogatą ofertę muzyki, filmów oraz gier i oprogramowania komputerowego. Będzie to drugi sklep tej sieci w Krakowie.

W Galerii Bronowice znajdzie się 160 sklepów znanych marek, największy jednopoziomowy hipermarket Auchan, elektromarket Saturn, szeroka oferta restauracyjna oraz szereg udogodnień dla rodziców i atrakcji dla dzieci. Do dyspozycji przyjeżdżających zostanie oddanych 2800 bezpłatnych miejsc parkingowych, usytuowanych na trzech kondygnacjach.

Pod względem powierzchni będzie drugim co do wielkości centrum handlowym w Krakowie (60 tys. mkw. powierzchni użytkowej).

Dzięki trwającej przebudowie układu komunikacyjnego będzie miała wygodne połączenie z centrum, portem lotniczym Balice, autostradą A4 oraz okolicznymi miejscowościami. Właśnie dzięki tak dogodnej lokalizacji i komfortowemu dojazdowi, swym oddziaływaniem obejmie nie tylko Kraków i najbliższą okolicę, ale otworzy się również na dalsze ośrodki. Swoim zasięgiem obejmie ponad 1.2 mln mieszkańców Krakowa i okolic.

Budowę Galerii rozpoczęto w styczniu 2012 roku, otwarcie zaplanowano na listopad 2013 roku. Inwestorem jest Auchan Polska sp. z o.o. Oddział Immochan w Piasecznie.

Immochan to oddział Auchan Polska sp. z o.o., funkcjonujący jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 21 centrami handlowymi z 1,1 tys. lokali o łącznej powierzchni najmu 760 tys. mkw., w tym łącznej powierzchni najmu w galeriach handlowych 150 tys. mkw.. Ofertę centrów z galerią handlową i hipermarketem Auchan wzmacniają stacje benzynowe Auchan, Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto. Powierzchnia najmu galerii nowych projektów wynosi 300 tys. mkw.

Immochan zaprezentuje Galerie Bronowice przy stoisku nr 4.4 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.