– Zakup udziałów Centrum Handlowego Wola Park wpisuje się w nową strategię Inter Ikea Centre Group Poland, która poszerzyła dotychczasowy wachlarz możliwości naszego rozwoju o kupowanie istniejących lokalizacji handlowych w najważniejszych miastach. To daje nam również możliwość zakupu centrów handlowych, które nie mają w swoim sąsiedztwie sklepu Ikea. Nie planujemy w tym roku zakupu żadnego innego centrum handlowego w Polsce –powiedziała portalowi Retailnet Izabela Sawicka, rzecznik prasowy Inter Ikea Centre Group Poland.

– Zakup centrum handlowego Wola Park jest długoterminową inwestycją, która wzmocni rolę IICGP na rynku warszawskim. Centrum to stanie się bardzo ważnym elementem w wachlarzu naszych centrów i parków handlowych, a także zróżnicuje i uatrakcyjni naszą ofertę.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, chcemy poszerzyć ofertę Wola Park. Będzie to możliwe po planowanej rozbudowie. Za wcześnie, by mówić o terminie jej rozpoczęcia. Jednak w nowej części centrum nie będzie sklepu Ikea – dodała Izabela Sawicka.

Przypomnijmy, wczoraj Inter Ikea Centre Group Poland poinformowała o podpisaniu przedwstępnej umowy kupna udziałów CH Wola Park w Warszawie. IICGP planuje sfinalizować transakcję do końca bieżącego roku. Obie strony umowy zdecydowały się nie ujawniać wartości transakcji.

Centrum Handlowe Wola Park usytuowane jest w zachodniej części Warszawy, na Woli przy ul. Górczewskiej. Obiekt ma powierzchnię ponad 58,1 tys. mkw. (w tym 18,1 mkw. to hipermarket Auchan stanowiący odrębną własność), która jest wynajmowana 197 najemcom, głównie z branży modowej. Właścicielem obiektu jest firma AEW Centra Europe, która planowała rozbudowę galerii o około 20 tys. mkw.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok Ikea w należących do IICGP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. IICGP jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu, rozbudową Parku Handlowego Franowo w Poznaniu oraz budową centrum handlowego w Lublinie.

Inter Ikea Centre Polska SA zaprezentuje swoje projekty przy stoisku nr 1.7 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.