Salon Wojas
Salon Wojas

Spółka Wojas zmodernizowała kolejny salon w centrum handlowym. Wystrój salonu charakteryzuje się zestawieniem jasnych kolorów oraz przestrzennym układem mebli. Nowoczesny charakter wnętrza salonu w Silesia City Center w Katowicach podkreślają stalowe elementy oraz zdjęcia ilustrujące proces produkcji obuwia. Wcześniej zmodernizowany salon znajduje się w Galerii Krakowskiej.

Pierwszy salon w nowej stylistyce został otwarty w 2012 roku i usytuowany jest w Centrum Handlowym Janki. Nowy standard projektowy dla salonów Wojas wdrożyła firma Schwitzke Górski sp. z o.o.

Przypomnijmy, spółka Wojas w pierwszym kwartale 2013 roku uruchomiła 5 salonów własnych w Polsce (Wadowice, Galeria Łódzka w Łodzi, Szczecin Auchan Kołbaskowo, Złote Tarasy w Warszawie, Galeria Veneda w Łomży) oraz zamknęła 2 sklepy (Kraków Carrefour, Gorzów Wielkopolski).

Firma Wojas została założona w 1990 roku. Na dzień 31 marca 2013 roku własna sieć sprzedaży detalicznej Wojas obejmowała 144 sklepy, na co składało się: 135 salonów firmowych w kraju i 9 salonów firmowych Wojas na Słowacji. Dodatkowo sieć sklepów franczyzowych zlokalizowanych na Ukrainie i w Rosji zwiększyła się o 3 nowe punkty i od końca marca 2013 roku sieć franczyzowa liczy 5 .punktów. Spółka prowadzi również sprzedaż produktów w sklepie internetowym.