Marcin Babiak
Marcin Babiak

Na stanowisku dyrektora ds. rozwoju biznesu (Business Development Director) za rozwój operacji na nowych rynkach, a także poszerzanie obszarów aktywności biznesowej Grupy Komputronik SA będzie odpowiedzialny Marcin Babiak.

Marcin Babiak ma 40 lat i kilkunastoletnie doświadczenie w branży. Rozpoczął karierę zawodową w szczecińskim oddziale firmy dystrybucyjnej TCH Components (1997-1999). Następnie przez 3 lata pracował w firmie Intel. W latach 2002-2006 pełnił funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu w Maxdata Polska. W latach 2006-2008 był prezesem zarządu dystrybutora produktów Apple w firmie iSource S.A. Od roku 2008 pełnił różne funkcje zarządcze w Dell, gdzie zakończył karierę jako General Manager, Poland, Baltics and Iceland – Consumer and Small Business. Następnie pracował w firmie Groupon, gdzie był odpowiedzialny za dział sprzedaży produktów w Europie Środkowej, Wschodniej i Rosji. Marcin Babiak ukończył Uniwersytet Szczeciński i Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Szczecinie. Mieszka w Warszawie. Jego pasją jest nurkowanie i jazda na snowboardzie.

– Bardzo cieszymy się, że do grona kadry menedżerskiej Komputronik dołączył Marcin Babiak, który może pochwalić się wszechstronnym doświadczeniem w branży IT oraz w rozwijaniu sprzedaży. Jego rolą w strukturach Komputronik będzie rozwój działalności Grupy na nowych rynkach oraz poszerzanie obszarów naszej aktywności biznesowej. Jestem przekonany, że doskonale sobie z tymi zadaniami poradzi – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

– Cieszę się, że będę mógł wesprzeć swoim doświadczeniem Grupę Komputronik, która posiada ugruntowaną i stabilną pozycję w branży, a jednocześnie jest prekursorem wielu rozwiązań na polskim rynku i firmą zdolną do szybkiego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe. Wierzę, że jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu będę mógł wnieść do Grupy wiele ciekawych pomysłów – powiedział Marcin Babiak, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Komputronik SA.