Visualisation of Galeria Katowicka

Z początkiem lipca 2013 roku zakończyło się szklenie wszystkich świetlików na dachu Galerii Katowickiej. W sumie szklana tafla ma powierzchnię prawie 4 tys. mkw. Inwestor- spółka Neinver informuje o postępie prac na terenie inwestycji.

Na zewnątrz galerii, na terenie pl. Szewczyka trwają prace brukarskie. Natomiast wewnątrz obiektu trwają ostatnie prace wykończeniowe, a swoje lokale urządza już ponad 100 najemców galerii.

Ostatnio w obiekcie zainstalowano także GEMOS – Zintegrowany System Bezpieczeństwa Pożarowego, który będzie nadzorować wszystkie systemy związane z bezpieczeństwem pożarowym obiektu. GEMOS to oprogramowanie umożliwiające integrację wszystkich działających w jego obrębie systemów bezpieczeństwa i komunikacji, takich jak DSO (dźwiękowy system ostrzegania), KD (kontrola dostępu), CCTV (monitoring), SSP (system przeciwpożarowy), systemy sterowania wentylacją i oddymianiem oraz drzwiami ewakuacyjnymi i windami.

System pozwala na zachowanie bezpieczeństwa w obiekcie poprzez bieżące wykrywanie błędów i niesprawności technicznych, może być obsługiwany tylko przez jedną osobę i działa bez względu na to, jaki interfejs ma reszta zainstalowanych urządzeń.

System zapewnia ochronę w kilkuset obiektach w całym kraju. Instalowany jest między innymi w elektrowniach, szpitalach, hotelach, na lotniskach, w centrach handlowych czy budynkach rządowych.

Od września w Galerii Katowickiej zaczną działać także Strefy Dostaw którymi dostarczane będą towary dla wszystkich sklepów i punktów usługowych w galerii. Z poziomu -1 na wyższe piętra produkty transportować będą specjalne windy, które jednorazowo przewiozą 2 tys. kg.

Jak już informowaliśmy, w pasażach galerii pojawiły się także pierwsze witryny  sklepowe, a lokale są sukcesywnie oddawane najemcom.

Przypomnijmy, Galeria Katowicka będzie miała 53 tys. mkw. powierzchni handlowej i ponad 250 najemców. Planowany termin oddania obiektu do użytku to wrzesień 2013 roku.

Inwestorami projektu są Neinver Polska i Meyer Bergman. Agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest Cushman & Wakefield.

Projekt zostanie zaprezentowany podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.