Sklep sieci Ikea

Inter Ikea Centre Polska SA 15 lipca 2013 roku złożyła wniosek o przejęcie kontroli nad Wola Park sp. z o.o. w Warszawie.

Przypomnijmy, kilka dni temu Inter Ikea Centre Polska SA podpisała przedwstępną umowę kupna udziałów Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie. Spółka planuje sfinalizować transakcję do końca bieżącego roku. Transakcję wspierają firmy doradcze: Colliers International, Dentons oraz PwC.

Jak poinformował Mikael Andersson, dyrektor zarządzający Inter Ikea Centre Group Poland, Wola Park jest atrakcyjnym obiektem handlowym z dobrą lokalizacją i składem najemców. Nabycie centrum ma uatrakcyjnić i zróżnicować ofertę Grupy, która do tej pory nie była zainteresowana przejmowaniem istniejących obiektów.

Obecnie, jak już informowaliśmy, Inter Ikea Centre Group Poland zamierza poszerzyć dotychczasowy wachlarz możliwości rozwoju i planuje kupno istniejących obiektów handlowych w najważniejszych miastach. – To daje nam również możliwość zakupu centrów handlowych, które nie mają w swoim sąsiedztwie sklepu Ikea –powiedziała portalowi Retailnet Izabela Sawicka, rzecznik prasowy Inter Ikea Centre Group Poland.

Przypomnijmy, Centrum Handlowe Wola Park usytuowane jest w zachodniej części Warszawy, na Woli przy ul. Górczewskiej. Obiekt ma powierzchnię ponad 58,1 tys. mkw. (w tym 18,1 mkw. to hipermarket Auchan stanowiący odrębną własność). W obiekcie swoje punkty handlowe ma 197 najemców, głównie z branży modowej. Właścicielem obiektu jest firma AEW Centra Europe.