Silesia City Center
Silesia City Center

Chociaż w ciągu ostatniego 1,5 roku Silesia City Center nie została rozbudowana, to od początku 2012 roku  do dziś w galerii pojawiło się aż  29 nowych sklepów i punktów usługowych.

Jak tłumaczą przedstawiciele Silesii, za niecodziennymi porządkami w ofercie stała strategia przyciągnięcia unikalnych marek, jaką obrało centrum po rozbudowie w 2011 roku. Efekt  – aż 12 marek wybrało Silesia City Center na swój debiut na śląskim rynku. W tym tacy giganci jak należący do H&M – COS, marka Inditexu – Zara Home oraz salon jubilerski Ania Kruk.

Silesia City Center została liderem na Śląsku pod względem liczby unikalnych marek, jakie znalazły się w ofercie centrum handlowego. Dziś stanowią one bisko 25 proc. oferty Silesii. Z jednej strony jest to efekt rozbudowy z 2011 roku, dzięki której w centrum przybyło aż 60 sklepów, z drugiej strony prowadzonej 1,5 roku  tzw. rekomercjalizacji, czyli wymiany najemców.

Jak twierdzi Ilona Szafer, dyrektor ds. wynajmu Silesia City Center dzięki tym zmianom, centrum stało się bezkonkurencyjne na regionalnym rynku. – Mamy w Silesii najszerszą w regionie ofertę marek unikalnych, dostępnych dziś wyłącznie w Silesii z COS, Zara Home, La Manią i Calvin Klein Jeans na czele. Równocześnie posiadamy jedną z największych na południu Polski ofert marek sieciowych, w tym kompletne portfolio marek grup LPP i najpopularniejsze marki Inditexu  – mówi Ilona Szafer.

– To właśnie unikalność oferty ma być teraz jedną z najmocniejszych stron Silesia City Center – zapowiadają przedstawiciele centrum. – Zmiany w ofercie Silesii obejmowały zarówno wprowadzenie do galerii wielu marek z wyższej półki, jak również popularnych sieciówek m.in. Terranova, Mohito i Sinsay – mówi Szafer.

– Znaczniej rozbudowie uległa także oferta health&beauty. Przybyły również aż trzy salony jubilerskie i studio tańca. Poza tym staliśmy się  miejscem regionalnego debiutu kilkunastu marek m.in. globalnej COS i krajowych m.in. Ania Kruk oraz Rage Age by Czapul – wylicza.

Przypomnijmy, w ciągu ostatnich miesięcy w Silesii otwarły się 4 punkty gastronomiczne, w tym Subway, Feel The Chill, Zakręcone Lody i Smoking Lounge. Łącznie w Silesii znajduje się dziś aż 38 lokali gastronomicznych – kawiarni, restauracji i barów.

– Rocznie kawiarnie i restauracje w Silesii odwiedza ponad 4 miliony osób. W ostatnich badaniach znalazły się one na 3. miejscu rankingu najczęściej odwiedzanych miejsc w Silesia City Center. Dziś aż 26 proc. mieszkańców Śląska i Zagłębia wybierając się do Silesii, zagląda do tutejszych kawiarni i restauracji. Nic więc dziwnego, że zmiany objęły także tę część oferty – mówi Szafer.

W sumie procesowi rekomercjalizacji poddano 5923, 21 mkw. Największym, nowym salonem jest sklep Terranova, ma on aż 984 mkw. i jest jednym z największych w Silesia City Center.

Na liście sklepów, restauracji i punktów usługowych, które pojawiły się ostatnio w Silesia City Center są Terranova, LC Waikiki, COS, Zara Home, Studio Tańca Iskra, Sinsay, Mohito, Leopardus, iSpot, Napapijri, 4F, Lavard, Esotiq&Eva Minge, Unisono, Jubitom, Bryloownia, Betty Barclay, Jack Wolfskin, Calzedonia, Subway, Feel the Chill , Pepe Jeans London, Happy Mum, Bonita, Quiksilver/Roxy/DC, Rage Age by Czapul, Ania Kruk, HOS&Me, Phenome.

Na Śląsku wyłącznie w Silesia City Center swoje sklepy mają m.in. Calvin Klein Jeans, GAP, La Mania, COS, Zara Home, Weekend by Max Mara, Burberry, Penny Black, Pinko, Guess Denim, Tommy Hilfiger, Rage Age by Czapul, Marc O’Polo, Phenome.

Silesia City Center to największe centrum handlowe na Śląsku i w Zagłębiu. Na powierzchni 86 tys. mkw. znajduje się dziś ponad 300 sklepów i punktów usługowo-handlowych, w tym największa na Śląsku strefa food-court z ponad 30 restauracjami i kawiarniami, a także bogata strefa rozrywki z kinem i fitness clubem. W 2012 roku Silesia City Center odwiedziło ponad 15 milionów klientów. Wśród najemców Silesii znajdują się dziś: Tommy Hilfiger, Burberry, Weekend by Max Mara, Van Graaf, ZARA, La Mania, PINKO, Pennyblack i Marc O’Polo.