Ikea Lublin
Ikea Lublin

Lubelskie centrum Inter Ikea Centre Group Poland ze zintegrowanym sklepem Ikea będzie największym obiektem handlowym we wschodniej Polsce. Kolejni najemcy centrum to Apteka Dr Zdrowie i sklep sieci drogeryjnej Rossmann.

Obaj nowi najemcy zajmą lokale na parterze lubelskiego centrum. W drogerii Rossmann na 421 mkw. znajdzie się oferta ok. 14 tys. produktów renomowanych firm zagranicznych i polskich. Oprócz towarów typowo drogeryjnych z oferty Rossmanna, na sklepowych półkach pojawią się m.in. napoje, słodycze i herbaty.

Lokal o powierzchni 192 mkw. zajmie z kolei apteka Dr Zdrowie, która poza szerokim asortymentem leków gotowych, suplementów diety, leków homeopatycznych, preparatów ziołowych oraz dermo kosmetyków, zapewni także obsługę wysoko wykwalifikowanej kadry magistrów i techników farmacji.

– Drogeria i apteka to bardzo istotne punkty na planie centrum handlowego. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z dwiema silnymi, rozpoznawalnymi i lubianymi przez Polaków markami: Rossmannem i apteką Dr Zdrowie – mówi Ewa Teodorczyk, development manager w Inter Ikea Centre Group Poland.

Firma Rossmann działa na polskim rynku od 20 lat, a swój pierwszy sklep otworzyła w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej. Obecnie sieć liczy już ponad 750 drogerii w Polsce, a rok 2013 chce zakończyć z liczbą 850 sklepów. Bieżący rok będzie rekordowy pod względem liczby otwartych placówek – Rossmann po raz pierwszy uruchomi 150 sklepów. Udział w rynku branży chemiczno-kosmetycznej sieci tej drogerii wynosi 20 proc. Sklepy Rossmanna odwiedza dziennie 500 tysięcy klientów, a cała firma zatrudnia ponad 10 tysięcy pracowników.

Apteki pod marką Dr Zdrowie na polskim rynku istnieją od 1995 roku.

Do dyspozycji klientów lubelskiego centrum zostanie oddany parking na 3 tys. aut. Poza drogerią Rossmann i apteką Dr Zdrowie pojawią się w nim m.in. tacy najemcy, jak: Tesco, Smyk Megastore, Reserved, Cropp, Mohito, House, SinSay oraz home&you, a także kantor, kwiaciarnia i biuro podróży Itaka.

Całkowita powierzchnia najmu obiektu to 80 tys. mkw.

Inter Ikea Centre Group Poland jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma rozbudowuje Park Handlowy Bielany we Wrocławiu i Park Handlowy Franowo w Poznaniu oraz przygotowuje się do budowy centrum handlowego w Lublinie.

Obiekty Ikea będą wystawiane na stoisku 1.7 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.