Stop.Shop.

– Generalny wykonawca parku handlowego Stop.Shop. w Mławie został wybrany w kwietniu 2013 roku, a prace budowlane przy tej inwestycji realizowane są zgodnie z harmonogramem. Obiekt planujemy otworzyć pod koniec 2013 roku. Powierzchnia pod wynajem wynosi 2 636 mkw. – powiedział portalowi Retailnet Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

– Negocjacje z potencjalnymi najemcami w Mławie są aktualnie prowadzone – kilka umów zostało już podpisanych. Zainteresowanie jest duże, szczególnie, że w niewielkiej odległości od Stop.Shop.-u znajduje się hipermarket Kaufland. Zakładamy w Mławie dobrze zbalansowaną mieszankę najemców, reprezentujących marki zarówno międzynarodowe jak i lokalne.

– Oprócz Mławy planujemy jeszcze otwarcie Stop.Shop.-u w Kętrzynie. Podobnie jak w przypadku Mławy zostanie on otwarty pod koniec br. Powierzchnia pod wynajem w Kętrzynie będzie wynosić 5 363 mkw. Park będzie posiadał także parking na 240 samochodów. Generalny wykonawca tej inwestycji został wybrany w czerwcu 2013 roku – dodał Eduard Zehetner

Parki handlowe Stop.Shop. są lokalizowane w pobliżu miejscowości liczących od 30 tys. do 150 tys. mieszkańców. Dysponują powierzchnią najmu między 5 tys. mkw. a 15 tys. mkw., posiadają dogodne parkingi i dobre połączenia komunikacyjne. Zlokalizowane są obok hipermarketów. Sieć Stop.Shop. posiada obecnie 44 nieruchomości w Europie Środkowej, w tym w Legnicy na terenie Polski. Immofinanz planuje wybudować w Polsce 10 Stop.Shop.-ów w przeciągu następnych 2 lat

Działalność Immofinanz Group w Polsce koncentruje się na wysokiej klasy projektach inwestycyjnych w segmentach nieruchomości biurowych w Warszawie oraz handlowych w innych miastach, odgrywających ważną rolę w swoich regionach. W centrum Lublina firma aktualnie buduje obiekt Tarasy Zamkowe, z przeznaczeniem pod handel, rozrywkę i relaks, o powierzchni pod wynajem 38 tys. mkw.

Immofinanz Group to jedna z największych w Europie firm z branży nieruchomości. Jest notowana w indeksie ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od momentu założenia w 1990 roku zgromadziła portfolio wysokiej klasy nieruchomości, które obecnie obejmuje ponad 1810 wysoko notowanych obiektów o wartości około 10,49 mld euro.

Immofinanz Group zaprezentuje projekty przy stoisku nr 4.9 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.