Pijalnia Czekolady i Kawy Mount Blanc

Obecnie w ramach sieci Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc funkcjonuje 13 punktów, które działają w centrach handlowych i przy ulicy. Właściciel sieci planuje jeszcze w tym roku poszerzyć sieć o 5 nowych lokalizacji: Focus Mall w Zielonej Górze, Wiśle, Poznań City Center, Galerii Katowickiej oraz w CH Rivera w Gdyni. Ponadto spółka ma podpisaną umowę najmu lokalu w Galerii Sukcesja w Łodzi, która zostanie otwarta w 2014 roku.

Mount Blanc sp. z o.o. otwiera lokale własne i franczyzowe o powierzchni od 80 mkw. do 100 mkw. Za rozwój sieci farnczyzowej odpowiedzialny jest Michał Piasecki.

Firma Mount Blanc zgodnie ze swoją strategią zakłada dalszy rozwój sieci głównie w oparciu o otwieranie lokali franczyzowych. System franczyzowy Mount Blanc Top Belgian Chocolates opiera się przede wszystkim na ciągłym wsparciu franczyzobiorcy przez centralę sieci od momentu podjęcia współpracy, poprzez cały proces inwestycyjny. Wiąże się także ze stałą opieką w czasie prowadzenia Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc. Od potencjalnych franczyzobiorców firma oczekuje możliwości zainwestowania środków w wysokości około 350 – 400 tys. w zależności od lokalizacji.

Pakiet franczyzowy zapewnia m.in. korzystanie z opatentowanego znaku towarowego Mount Blanc oraz pełnego know-how firmy, pomoc przy wyborze lub pozyskaniu odpowiedniej lokalizacji sklepu oraz w negocjacjach umów najmu Gwarantuje  także wsparcie w wykonaniu aranżacji Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc.

Firma powstała w kwietniu 2005 roku. Głównym profilem działalności firmy jest prowadzenie Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc. Oferuje szeroki wachlarz czekolad i kaw, o różnych smakach, na ciepło oraz na zimno, dodatkowo desery lodowe oraz napoje. Znacząca większość asortymentu, to oryginalne, belgijskie produkty i półprodukty z których sporządzane są desery. W każdym z punktów można wybierać spośród ponad 140 rodzajów. Od października 2012 roku spółka prowadzi sprzedaż w sklepie internetowym.