Piotr Wasilewski, dyrektor ds. komercjalizacji w Katharsis Development.

– Planujemy do 2016 roku posiadać sieć ok. 20 obiektów HopStop, zarówno zbudowanych, jak i znajdujących się na etapie realizacji. Inwestycje zamierzamy lokować we wszystkich województwach. Celujemy w miasta powyżej 50 tys. mieszkańców – powiedział portalowi Retailnet Piotr Wasilewski, dyrektor ds. komercjalizacji w Katharsis Development.

– Przypomnę, że cały pomysł tego biznesu rozpoczął się od inwestycji realizowanej w Radomiu. Planujemy otwarcie tego obiektu na przełom października i listopada br. W Radomiu naszym głównym najemcą z branży spożywczej jest sieć POLOmarket. Obecnie finalizujemy rozmowy z pozostałymi najemcami. W HopStop Radom na powierzchni najmu ok. 1,8 tys. mkw. znajdzie się pięciu najemców.

– Kolejno w harmonogramie otwarć są dwa obiekty w Zamościu (Hrubieszowska i Sadowa) oraz jeden w Warszawie/Falenicy przy ulicy Bysławskiej. W obiektach tych znajdzie się podstawowy skład najemców: operator spożywczy, elektronika, drogeria, apteka, sklepy odzieżowe, sklepy obuwnicze. Branże, które wymieniłem powielą się w wielu obiektach HopStop. Dobór najemców będzie się zmieniał głównie ze względu na powierzchnię danego obiektu – dodał Piotr Wasilewski.

Katharsis Development to firma deweloperska obsługująca przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze komercyjnym. W jej portfolio znajdują się centra handlowo-usługowe HopStop, a także Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie. Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie zakłada budowę nowych dworców PKS i PKP połączonych z galerią handlową, także w pełni zintegrowanych z transportem miejskim. Do kluczowych lokalizacji spółki Katharsis Development należą: Siedlce, Zamość, Radom, Ostrów Wielkopolski oraz warszawski Wawer-Falenica.

Katharsis Development zaprezentuje projekty przy stoisku 3.6 podczas Shopping Center Forum  2013 Fall Edition.