Galeria Mokotów
Galeria Mokotów

Awbud SA – generalny wykonawca rozbudowy warszawskiej Galerii Mokotów dostanie więcej za prace przy przebudowywaniu obiektów.

Na mocy aneksu, który podpisano między generalnym wykonawcą a Rodamco CH1 sp. z o.o.  wynagrodzenie kontraktowe określone w umowie uległo zwiększeniu o kwotę blisko 412 tys. zł.

Umowę renegocjowano w związku z rozszerzeniem zakresu prac rozbudowy i przebudowy Galerii Mokotów.

Zwiększyło się wynagrodzenie dla spółki Awbud, która prowadzi rozbudowę warszawskiej Galerii Mokotów.

To już nie pierwszy aneks do umowy o rozbudowę i modernizację galerii. W maju 2013 roku spółki podpisały aneks na mocy którego Awbud  otrzyma o ponad 1,2 mln złotych więcej za wykonanie inwestycji.

Obecna rozbudowa to już druga tego typu inwestycja stołecznej Galerii Mokotów. Oddany w 2000 roku obiekt liczył ok. 48 tys. mkw. Inwestor zdecydował się powiększyć galerię o dodatkowe 11 tys. mkw., a dzięki dodatkowej rearanżacji wnętrz uzyskano całkowitą powierzchnię ok. 62 tys. mkw.

Centrum zostanie powiększone o 5 tys. mkw. powierzchni najmu. Dodatkowa powierzchnia handlowa – 3,5 tys. mkw. – powstaje w sąsiedztwie ulic Uniechowskiego i Wołoskiej, w miejscu placu obsługującego strefy zaopatrzenia. Prace obejmują także przebudowę piętra restauracyjnego na poziomie drugim, które zyska dodatkowe 1,5 tys. mkw.

W wyniku rozbudowy Galeria Mokotów w znaczny sposób powiększy swoją ofertę gastronomiczną o kilka nowych konceptów restauracyjnych oraz stref relaksu. Przybędzie także 9 nowych lokali. Nową, większą powierzchnię zyskają także już istniejące w obiekcie salony takie jak: Peek & Cloppenburg czy Zara.

Autorem projektu przebudowy drugiego piętra galerii jest pracownia Sud Architects Polska sp. z o.o., a projektu rozbudowy firma SMZ Architekci. Natomiast generalnym wykonawcą jest firma Awbud SA.

Właścicielem galerii jest koncern Unibail Rodamco.